21.04.2022 10:32

Činohra Národního divadla hostí konferenci ETC a vybraný program je otevřený i divadelním profesionálům

Činohra Národního divadla bude ve dnech 19. – 22. května 2022 hostit na Nové scéně mezinárodní konferenci evropské divadelní platformy ETC – European Theatre Convention.

ETC je organizací s největší sítí veřejně financovaných divadel v Evropě, která má 44 členských divadel z 26 zemí.

Mezinárodní konference ETC se konají dvakrát ročně v jednom z členských divadel. Jsou příležitostí pro členy ETC a jejich vybrané hosty seznámit se s novými trendy v evropském divadle, podporují vytváření mezinárodní divadelní spolupráce a zvyšují povědomí o aktuálních diskusích a výzvách v kontextu evropského divadla.

V rámci pražské konference je několik akcí otevřeno veřejnosti, zejména divadelním profesionálům a studentům divadelních škol:

PÁTEK 20. 5. 2022

10:00 – 10:45   In Focus: UKRAINE (hlediště Nové scény)

11:00 – 12:45   Panel Discussion: Diver-cities and Diverse Theatre for Europe´s local communities (hlediště Nové scény)

Hluboký ponor do tématu inkluze v divadle. Ptáme se nejen na to, kdo je na jevišti, kdo utváří naši práci, ale také na to, jak je řízena kultura práce v našich organizacích. Jak můžeme udělat z každého aspektu divadla bezpečný prostor pro umění a umělce? Co to znamená být různorodý v každé části Evropy a můžeme se shodnout na jedné společné definici tohoto pojmu? Jakým způsobem zůstáváme zakotveni v našich místních komunitách – našich městech – která jsou ovšem často vyspělejší a inkluzivnější než naše vlastní divadelní scény?

SOBOTA 21. 5. 2022

10:00 – 12:30   Talent Market (Provozní budova B Národního divadla – prostor vedle pokladen na Nové scéně)

Máte možnost obeznámit se s širokou sítí ETC kontaktů zaměřenou na divadelní režisérky, dále s absolventy uměleckého rezidenčního programu ETC za rok 2022 (ETC's Artist Residency Program) a vítězem Fast Forward Festival 2021.

Kompletní program konference

V případě zájmu o účast na zmíněném programu zašlete, prosím, vyplněný formulář na adresu k.golay@narodni-divadlo.cz. Hlásit se můžete do 6. května 2022.

Autor článku: Národní divadlo