30.05.2007 00:00

Co se bude příští rok dít v Chebu?

Západočeské divadlo v Chebu připravuje na příští sezónu sedm inscenací, z toho několik českých novinek.

Hry budou kromě uměleckého šéfa divadla Zdeňka Bartoše připravovat pohostinsky režiséři mladší generace Jan Jirků, Filip Nuckolls, Petr Vodička, Marian Amsler a Štěpán Pácl.

Caryl Churchillová: Prvotřídní ženy

Na pozvání ambiciózní manažerky se na zvláštní hostině sejde pět pozoruhodných žen s ještě pozoruhodnějším osudem. Večeří a vyprávějí o svých životech, konfrontují svůj ženský úděl v různých dobách a místech Země. V druhé polovině rozehrává úspěšná divadelní autorka Caryl Churchillová překvapivé drama ze současné Británie, v němž řeší jednu z otázek dneška: kariéra nebo rodina? Hra nejen o ženách a nejen pro ženy, v níž se ale představí výhradně dámská část našeho souboru!

Martin McDonagh: Osiřelý západ - studio d

Další hra nejúspěšnějšího irského dramatika současnosti Martina McDonagha je o poznání drsnější a černější, jeho humor vám vyrazí dech. Autor svým nezaměnitelným stylem a se smyslem pro krutou grotesku zaplétá příběh dvou bratrů, kteří všechnu svou energii věnují tomu, jak svému bližnímu "osladit" život..

Jan Jirků, Marta Ljubková: Tenkrát v Chebu na západě

Komediálně - detektivní kabaret ze žhavé chebské současnosti. Specialista z pražské kriminálky přijíždí do Chebu vyšetřit sérii děsivých vražd! Autor a režisér Pekelné princezny Jan Jirků se opět vrací na místo činu, aby vás pobavil nejenom na Silvestra.

SVĚTOVÁ PREMIÉRA

Václav Havel: Spiklenci

U nás zatím nikdy neuvedená absurdní komedie z roku 1971 o záchraně jedné demokracie v nejmenované latinskoamerické zemi. Každý sice splétá intriky proti každému, ale jde přece o dobro věci - vždyť základy nového režimu jsou ještě tak křehké! Jakákoliv podobnost z dneškem čistě náhodná....

Jeffrey Hatcher: Krás(k)a na scéně

Když král Karel II. znovu povolil provozování divadla, brzy uzákonil zásadní změnu oproti alžbětinským zvyklostem: ženské role už nebudou hrát muži, nýbrž ženy. A hvězda londýnských jevišť Edward Kynaston, který zářil jako Desdemona, Ofélie i Julie, je najednou bez práce.... Naučí se hrát i mužské role? Dozvíte se ve svižné současné americké hře o věčném soupeření mužského a ženského principu a o tom, jak těžké je někdy být sám sebou. Sympatická dobová podívaná vycházející z osudů skutečných postav.

ČESKÁ PREMIÉRA

Owen McCafferty: Práskni do bot - studio d

Čtyři obkladači se v současné skotské situační komedii pokoušejí ukrást nezaevidovanou paletu dlaždic. Každý z jiného důvodu, každý má svou metodu. Jak to skončí? Upozornění: dlaždiči ve hře mluví jako dlaždiči....

ČESKÁ PREMIÉRA

Bertolt Brecht: Kavkazský křídový kruh současné české drama Dobrodružný epos podle staré gruzínské legendy. Příběh statečné Gruši Vachnadze, která během povstání zachrání knížecího potomka. Co když se ale po letech přihlásí skutečná matka? Komu soudce přiřkne dítě? Rozhodnout musí starobylý zvyk: křídový kruh.... Strhující vyprávění o lidském hrdinství i proradnosti plné dojemných, komických i napínavých okamžiků.

Zdroj: info@divadlocheb.cz

Autor článku: Informace z divadel