25.11.2005 00:00

Csongor Kassai se již počtvrté objeví na jevišti v dámské sukni

BRATISLAVA 25. listopadu (zpravodajka ČTK) - Slovenský herec Csongor Kassai patří nejen k nejvýraznějším, ale také k nejžádanějším slovenským hercům, kteří se pro umění dají přemluvit téměř k čemukoli. Kassai umí stejně dobře zahrát trpícího za druhé světové války nebo transvestitu ve vykřičeném domě. Tentokrát mu režisér Jozef Bednárik nabídl roli v muzikálu Rocky Horror Show, ve kterém bude hrát opět v dámském kostýmu.

Csongor Kassai"Mám takový pocit, že někdy už ty ženské kostýmy převažují, ale zatím pořád mají u mě přednost pánské kalhoty," řekl ČTK se smíchem Kassai, který pod velkolepou róbou z dílny kostýmové výtvarnice Ľudmily Várossové ukrývá síťkované punčocháče, podvazky a sexy prádélko "a la Madona".

Herec upozornil, že postava Franka N'Furthera v připravovaném muzikálu pro Divadlo Aréna, je již čtvrtou rolí, kvůli níž si navléká ženskou sukni. Tu nosí i v nitranském představení Kabaret, v inscenaci Návod na použití v Radošinském naivním divadle a také v Bednárikově muzikálu Klec bláznů na Nové scéně v Bratislavě.

"Není to (dámský kostým) vůbec pohodlné. Tlačí mě boty, nejsem zvyklý na podvazky, umělé řasy jsou čím dál delší, jednoduše, co může tlačit, to tlačí a co může padat, to padá. Je to spíš pokora před uměním," dodal herec.

Muzikál Rocky Horror Show, který od své londýnské premiéry v roce 1973 slaví úspěchy prý všude, kde se uvádí, bude mít v bývalém Československu svou absolutní premiéru. Bratislavská Aréna ho poprvé představí 2. a 3. prosince.

goz rv hej

Autor článku: ČTK