27.11.2002 00:00

(č)UMĚNÍ 02

Tak jako každoročně i koncem letošního roku na vás čeká (č)UMĚNÍ - netradiční večer plný zábavy, veselí a nevázaného umění. Na co se můžete těšit tentokrát ? Na výstavu obrazů, fotografií a dalších uměleckých výtvorů z dílny studentů FA ČVUT a jejich přátel, na divadelní představení, netradiční módní přehlídku a samozřejmě koncert výborných hudebních skupin.

Celá akce se uskuteční v sobotu 7.12. 2002 od 19h v Galerii Doubner na Václavském náměstí v Praze.

V rámci divadelního bloku se představí DIVADLO BRATŘÍ ŠTĚPÁNKŮ, výtečný divadelní spolek, jehož páteř tvoří autorská dvojice Jan a Vojta Štěpánkové. Divadlo vzniklo roku 2000 spojením divadla FRAK a spolku KU-BA a jde o kompilát herců Pražské státní konzervatoře. Na (č)UMĚNÍ 02 odehraje Divadlo Bratří Štěpánků dvě úsměvné aktovky s hlubokou pointou. Na vaše bránice zaútočí veselými kousky "Sakra!" a "Obvazy".

Dalším zajímavým projektem je DIVADLO KYVADLO, které v roce 2000 založil mim Josef Tichý (mj. Divadlo Image). Představení Divadla Kyvadlo jsou postavena na čisté improvizaci. Nejinak tomu bude i v případě letošního (č)UMĚNÍ, kde jeho protagonisté odehrají improvizační psychodrama s podtitulem "zahrajeme vám váš příběh".

Hudební část programu odstartuje velmi nadějná formace SLOT&SHADE, která vznikla roku 2000 v Praze. Pětice mladých hudebníků v čele s Erikem Ištvánfym hraje velmi příjemnou kytarovou muziku s anglickými texty. O jejich kvalitách svědčí i fakt, že si ji jako předkapelu pro své koncerty vybrala skupina Mňága & Žďorp. Rovněž jste je mohli spatřit na letním open air festivalu SázavaFest 2002.

Zajímavým zpestřením bude zcela určitě netradiční módní přehlídka z produkce NON-STYLE FASHION SYSTEM. K vidění budou originální modely a krásné modelky.

Vrcholem večera bude vystoupení cikánské kapely BENGAS. Bengas hrají romskou hudbu z různých částí světa (Jugoslávie, Balkán, Rusko, Latinská Amerika), přebírají písničky Gipsy Kings, Gorana Bregoviče, píšou si i vlastní skladby. I přes relativně krátkou dobu působení vystupovali na mezinárodních festivalech v Paříži a Bretani. Nedávno jste je mohli vidět na festivalu Music Beats Local Nazi, při premiéře filmu Rok Ďábla, na oslavách výročí vzniku Státní opery či v rámci projektu United Colors Of Akropolis. Jejich muzika vás zcela bez pochyby nenechá chladnými, není vyjímkou, že se jejich divoké koncerty plné tance a rytmů protáhnou až do ranních hodin. Zkrátka jízda, jak má být !

Na úplný závěr je připravena divoká tančírna v podání skvělého DJ RŮŽOVÉHO PARTNERA. Hudba a tanec až do úplného vyčerpání....

Výstavu budou tvořit díla studentů ČVUT FA a jejich přátel. Celkem 18 vystavujících představí průřez svou mimoškolní tvorbou. K vidění budou obrazy, grafiky, koláže, fotografie, digital art, instalace objektů, sochy a další zajímavá díla.

Svá umělecká díla představí: Markéta Alexová, Otýlie Dušková, Jitka Dvořáková, Dominik Herzan, Jana Kochánková, Václav Krajc, Jan Kučera, Manka Lejčková, Robert Martínek, Marija Nikolič, Dana Novotná, Jiří Paleček, Martina Pokorná, Bára Sekavová, Anička Štancová, Milan Tříska, Jana Zdrahalová & Elviz.

Bližší informace o celé akci, fotografie, miniprofily a audio ukázky najdete na webových stránkách cumeni.aktualne.cz

Začátek programu je v 19:00 h, vstupné jen 90.- Kč !
Vstupenky budou k dostání pouze na místě, rezervace jsou možné přes internet.

Po celou dobu bude k dispozici BAR s rozličnými nápoji a pochutinami za příznivé ceny !

Autor článku: redakce