24.05.2021 10:43

D21 v červnu opět ožije a uvede hned dvě premiéry

Pražské Divadlo D21 konečně zahájí sezónu. Už téměř neuvěřitelné se stává skutečným – dle současného plánu rozvolňování se diváci pomalu budou moci vracet do divadelního hlediště. Zatím sice s omezeními a za dodržování hygienických opatření, ale je to tak! I D21 proto okamžitě zareagovalo a na červen nasazuje hned dvě odkládané premiéry nedávno nazkoušených inscenací a další akce. Tomuto velice opožděnému znovuzahájení sezóny 2020/21 bude navíc předcházet speciální venkovní akce s názvem Rychlý rande se sezónou, která se uskuteční ve čtvrtek 27. května přímo před divadlem, tedy ve vnitrobloku v Záhřebské 21 a to od 17:30 do 20:00 hodin.

Dramaturgyně Kristýna Čepková přibližuje, co akce Rychlý rande se sezónou nabídne: „Diváci si budou moci prohlédnout malé expozice a ukázky našich novinek na repertoáru, které dosud neměli možnost vidět a v pravidelném časovém intervalu si dát ‚dostaveníčko‘ s některou z dramatických postav jako je třeba pan Kopfrkingl nebo Karel Rossmann, a to formou zvanou speed dating. Během minutové schůzky se jich mohou zeptat, na co budou chtít.“

D21 v červnu pak uvede dvě ze čtyř premiér letošní sezóny s podtitulem „Zemský ráj to napohled“. Hned ve čtvrtek 3. června to bude autorská inscenace Jakuba Vašíčka a Tomáše Jarkovského Emil čili O Háchovi, s druhou premiérou v pátek 4. června. O necelé dva týdny později, v úterý 15. a ve středu 16. června se pak diváci můžou těšit na Kafkovu Ameriku v adaptaci a režii Ondřeje Štefaňáka.

Všechny premiéry budou z kapacitních důvodů přednostně vyhrazeny divadelním profesionálům a odborné veřejnosti, nicméně malé množství vstupenek se objeví i v běžném prodeji. Program šestého měsíce doplní ještě mimořádná repríza Audience Václava Havla, která patří ke stálicím repertoáru nezávislé scény. Ačkoli se jedná o inscenaci se starším datem premiéry, s mottem letošní „sezóny – nesezóny“ ladí naprosto skvěle a její aktuálnost až bere dech…

Diváci a fanoušci Divadla D21, nebudou ochuzeni ani o tradiční zakončení sezóny tentokrát s názvem Závěrečná tancovačka: Zemský ráj to naposled?, která se letos bude konat v úterý 29. června od 18:00 přímo na dvoře před divadlem. Na této akci bude slavnostně oznámen dramaturgický plán na příští divadelní sezónu a k tanci i poslechu zahraje skupina Terne Čhave.

https://www.divadlod21.cz/

Autor článku: Kristýna Čepková