12.09.2019 14:59

Dejvické divadlo bojuje s překupníky vstupenek

Dejvické divadlo v boji s překupníky vstupenek na svá představení rozšíří možnosti získat lístky v aukci. V minulé sezoně nabízeli přibližně osm vstupenek na jedno představení, od začínající sezony si budou moci zájemci v dražbě koupit celou první řadu na každé představení, maximálně dvě vstupenky na člověka. Výtěžek divadlo věnuje na charitu, řekl dnes novinářům umělecký šéf divadla Martin Myšička. Vstupenky prodávané přes internet budou na jméno a také prvních 30 zájemců, kteří si kupují lístky v pokladně, budou muset prokázat svou totožnost.

Dejvické divadlo zahajuje novou sezonu pod vedením nové ředitelky Blanky Cichon, dosavadní ředitelka Eva Kejkrtová Měřičková, která stála u založení divadla, odchází na vlastní žádost vzhledem k dosažení důchodového věku. Myšička uvedl, že divadlo v nadcházející sezoně uvede tři premiéry, uvedl zatím jména dvou. První bude na přelomu listopadu a prosince inscenace hry Jiřího Stránského Játra. „Říkáme tomu, že poodešel, ale bude stále s námi. O přípravě inscenace věděl, připravovali jsme to s ním," řekl Myšička k nedávnému Stránského skonu.

Druhou premiérou bude inscenace Komplic od Friedricha Dürrenmatta, plánuje se na přelom ledna a února. Myšička připomněl, že divadlo s každou premiérou musí jednu inscenaci z programu stáhnout, v nové sezoně to budou tituly Kakadu a Dabing Street.

Divadlo, o jehož představení je léta enormní zájem publika, nabízí polovinu svých vstupenek na internetu a polovinu v předprodeji v pokladně. Měnit to nebude, někteří starší lidé podle vedení divadla upřednostňují vystát si frontu, omezit on-line prodej by zase znevýhodnilo mimopražské zájemce. Poslední dobou se ale rozšířil fenomén překupnictví vstupenek, podle bývalé ředitelky stanují lidé v den zahájení předprodeje před divadlem. Když začne prodej, vyrojí se ze stanu pět lidí, každý koupí dvě vstupenky - a podle Měřičkové nikdy tyto lidi v divadle neviděli. Vedení divadla se o překupnictví dozvídá z internetu, kde se vstupenky řádově za několik set korun prodávají několikanásobně dráž.

Proto divadlo rozšíří možnost těm, kdo jsou ochotni za lístky dát více, koupit si je v aukci. Myšička ČTK řekl, že v minulé sezoně se nejdražší vstupenky v aukci prodaly i za 3000 korun; překupníci prý lístky prodávají i za 2500 korun. Podle Kejkrtové Měřičkové přistoupilo divadlo k tomu, že od prvních 30 stojících ve frontě v předprodeji požadují doklad, protože mezi nimi je podle ní nejvíce překupníků. Diváci ale podle ní to, že mají nově předkládat průkaz totožnosti, přijímají. Doplnila, že není pravdou, že se do divadla nelze dostat - před většinou představení se na poslední chvíli uvolňují do prodeje nevyzvednuté rezervace. Divadlo nechce převis poptávky řešit ani tím, že zdraží.

https://www.dejvickedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: hrm, gcm

Dejvické divadlo bojuje s překupníky vstupenek

Zprávy

13.11.2019

Prohlášení Noci divadel k letošnímu tématu divadlo a svoboda

Od sametové revoluce uplynula tři desetiletí. Z tohoto odstupu vnímáme již jako klišé, že začala v divadle. Po studentské demonstraci 17. listopadu 1989 činí první krok právě divadlo a poskytuje revoluci střechu nad hlavou. To je fenomén jedinečný v celé Evropě. Divadelníci vyvolávají revoluční pohyb bezprostředně po policejním zásahu proti studentům, jako první překračují hranice cenzury i strachu a dávají se všanc veřejnosti. Společnost se dává do pohybu.

13.11.2019

Pražská Noc divadel proběhne v sobotu 16. listopadu na více než 45 místech

Prohlídky zákulisí Laterny Magiky, rodinná bojovka v IDU, výstava Divadlo a revoluce v divadle Komedie, setkání s herci divadla Ypsilon, diskuze nazvaná Známe cenu svobody?! v Ponci, scénické čtení diváckých dopisů v Divadle Na zábradlí a mnoho dalšího. Třetí listopadová sobota bude opět patřit největšímu divadelnímu svátku v celém roce!

13.11.2019

Činohra Národního divadla 29. října 2019 slavnostně spustila Sametové arkády

V interaktivní instalaci Sametové arkády vystavujeme herní arkádové automaty vyvinuté speciálně u příležitosti výročí sametové revoluce. Jsou umístěné ve třech budovách Národního divadla (v historické budově, ve Stavovském divadle a na Nové scéně), kde si je mohou návštěvníci volně zahrát. Automaty budou v budovách ND do ledna 2020.