23.05.2001 00:00

Den otevřených dveří v Literární akademii Josefa Škvoreckého

V pondělí 28. května 2001 bude sídlo Literární akademie (Soukromé vysoké školy Josefa Škvoreckého) v Praze 4 – Záběhlicích otevřeno všem zájemcům o studium.

Den otevřených dveří je také příležitostí k seznámení se s novým studijním oborem, který schválila Akreditační komise MŠMT na svém dubnovém zasedání. Přítomni budou pedagogové a vedení školy.

Interaktivní média představují novou, dynamicky se rozvíjející tvůrčí disciplínu, která se v posledních desetiletích konstituovala a prosadila v realizacích tzv. multimediálních výstavních expozicích, zábavních centrech, v reprezentačních a obřadních prostorech, ale také v kreativní činnosti sahající od oblasti happeningu, environmentálního umění či animace veřejného prostoru až po činnost v kreativní komerční komunikaci. Studium je magisterské-pětileté a dvouoborové. Lze studovat v kombinacích s Tvůrčím psaním, Redakční prací či Mediální komunikací. Mezi pedagogy jsou Albert Pražák (scénograf), Jaroslav Malina (výtvarník a scénograf), Antonín Moskalyk (filmový a televizní režisér), Saša Gedeon (režisér), Milan Svoboda (hudební skladatel a dirigent), Radim Kousal (architekt) a další osobnosti.

Přijímací zkoušky na Literární akademii se konají od 25. do 29. června 2001, začátek druhého termínu přijímacího řízení je stanoven na 10. září 2001. Talentová zkouška na jednotlivé obory zkoumá kreativní předpoklady a komunikační dovednosti uchazeče.
Škola dosud přijímá přihlášky ke studiu.

Informace:
Mgr. Jana křížová
0603 572 968
krizova.j@lit-akad.cz

Autor článku: redakce