09.05.2007 00:00

Den otevřených dveří ve Východočeském divadle Pardubice

Východočeské divadlo Pardubice při příležitosti 100. výročí položení základního kamene Městského divadla pořádá Den otevřených dveří, který se bude konat v neděli 13. května.

Prohlídky divadla začínají v 10.00 hodin dopoledne, probíhat budou ve dvacetiminutových intervalech a poslední se vzhledem k večernímu představení uskuteční v 15.00 hodin. Zájemce o nahlédnutí do divadelního zákulisí po divadle provedou ředitel VČD Petr Dohnal, Petra Janečková, Josef Pejchal a Zdeněk Rumpík.

Diváci po zhlédnutí hledištní části divadla, včetně ředitelské i primátorské lože, budou moci vstoupit na holé jeviště, kde jim zástupci jednotlivých oddělení vysvětlí a názorně představí svou práci, např. garderobky předvedou kostýmy, vlásenkáři ukáží, jak se poutkují paruky či lepí kníry, k vidění bude i kouřostroj a mnoho dalšího. Zájemci si budou moci rozsvítit nový lustr v hledišti, „zaštychovat“, svést se na točně a třeba se i dozvědět, čemu se v divadle říká „vrtík“. K nahlédnutí budou samozřejmě i herecké šatny. U improvizovaného stánku obchodního oddělení návštěvníky čekají i jisté slevy, např. kniha o historii divadla se při této příležitosti bude prodávat za symbolických 100 korun.

Radek Smetana

Public relations

Zdroj: smetana@vcd.cz

Autor článku: Informace z divadel