02.06.2006 00:00

Deníky Bohemia: Karlovarské divadlo je po šesti letech v havarijním stavu

Karlovy Vary 2. června (ČTK) - Šest let po dokončení rekonstrukce karlovarského divadla, která město stála čtvrt miliardy korun, je budova opět v havarijním stavu. Padá omítka, drolí se portály a zdivo začíná praskat. Přitom už vypršela záruční lhůta, která se na stavební práce společnosti Průmstav vztahovala. Magistrát proto hledá řešení, jak další chátrání vzácné historické budovy zastavit, píšou Deníky Bohemia.

Na opravě vzniklých závad se město pokoušelo s firmou Průmstav, i některými dalšími zhotoviteli stavby, dohodnou mimosoudně. Neuspělo. Jak bude karlovarský magistrát situaci nyní řešit, není jasné. Případný soudní proces se může táhnout několik let. "Závěry odborníků o havarijním stavu budovy předložím radě města. V každém případě se znovu obrátíme na firmu Průmstav, která opravu divadla prováděla," uvedla náměstkyně primátora Monika Makkiehová.

Průmstav ale jakoukoliv zodpovědnost za současný stavu budovy odmítá. Radnice se měla údajně lépe starat o údržbu. "V prostorách je třeba větrat, není tam systém, který by tam měl být. V divadle musí být určité klima," uvedl Jan Bešťák, vedoucí karlovarské divize firmy Průmstav. "Záruční lhůta nám už vypršela a po celých pět let jsme veškerou údržbu prováděli zdarma. Podle města to bylo stále nedostačující, my máme ale jiný názor," dodal Bešťák.

vlm jpt

Autor článku: ČTK