19.12.2017 10:08

Dětské divadlo Republiky Srbsko (Banja Luka) hledá partnery pro společný loutkařský projekt – výzva

Divadlo vzniklo roku 1955 a od počátku uvádělo balet a loutkářská představení, Cílem projektu je šířit dovednosti a znalosti od úspěšných evropských loutkářů do dalších divadel, k dalším umělcům a publikům v zemích, kde loutkařství nemá dlouhou či silnou pozici a chybí i na školách. Partnerské organizace by měly být z oblastí loutkařství či divadla. Uzávěrka 18. 1. 2018.

Projekt má čítat tři workshopy na jejichž základě vzniknout inovativní a interaktivní představení v každém z divadel. Primárně se zaměří na zapojení publika a inkluzi. Každý skript bude složen z pěti lidových příběhů ze zúčastněných zemí, spojených společným tématem. Každé představení také předloží "problém", na jehož řešení se budou přímo podílet i diváci, přiblížení tak skrze aktivní zapojení. Ve výsledku tak má být rozšířena divácká základna, prohlouben vztah s tou stávající a obohaceni i herci a vystupující.

Projekt usiluje  o financování z programu Kreativní Evropa, konkrétně výzvy Projekty evropské spolupráce. Více informací o tomto zde.

K Sanja Zekanovic
T +387 65 318 669
E sanjazekanovic@gmail.com

Dokument výzvy

Autor článku: Převzato z: culturenet.cz