05.06.2017 13:15

DÍLNA DIVADLA WĘGAJTY – pohyb, hlas, práce s maskou 15.-17. června 2017

DÍLNA DIVADLA WĘGAJTY - pohyb, hlas, práce s maskou 15.-17. června 2017
Motto: „Máš-li otázku, zkus ji vyjádřit tělem!“ (E. Stachura)
Čtvrtek 15. června od 17.30 do 22 hodin – Sál Studia Paměť, Soukenická 29, Praha 1
Práce se odvíjí od fyzických cvičení probouzejících tělesnost, smysly, přítomnost v okamžiku a citlivost na prostor i ostatní lidi. Nacházíme rytmus, impulzy k tanci, k živé hudebnosti. Bereme počáteční inspiraci z choreografií tradičních tanců a postupně přecházíme k novým formám tance a k improvizaci. Elementy tance pomůžou překročit bariéry všednosti, probudit představivost a odhalit otázky, které v sobě nosíme. V další části přejdeme k hlasovým cvičením. Budeme pracovat s krátkými texty, napsanými účastníky dílny, inspirovanými sny a pozorováním a citacemi každodennosti. Vytvoříme skici etud a malých scén.
Pátek 16. června od 17.30 do 22 hodin – Studio ALTA, U Výstaviště 21, Praha 7
Sobota 17. června od 9 do 13 hodin – Centrum Chaloupka v Prokopském údolí a plenér Budeme rozvíjet motivy tanců a dodáme vokální prvky (kánony, zpěvy v otevřeném prostoru, hlasové improvizace). Přejdeme k práci s maskou a nacházení osobních cest v krajině maskové poetiky (minimalizmus, burleska a jiné). Na základě těchto zkušeností zpřesníme a zvýrazníme obrysy naskicovaných scén.
Sobota 17. června odpoledne – Centrum Chaloupka v Prokopském údolí Představení vybraných etud a práce dílny v rámci programu divadla Węgajty na festivalu „Se usedlo, naslouchalo, hledělo, setkalo se“.

PRAKTICKÉ DETAILY:
Ideální počet účastníků: 12-15 Struktura dílny je pevně provázána a jednotlivé etapy práce se vyvozují jedna z druhé, je proto nutná účast na celé dílně.
Účastnický poplatek: 1200 Kč (v případě, že by cena byla překážkou v účasti, je možné se domluvit na individuální výši příspěvku).
Přihlášky a krátký text o sobě a motivaci k účastí zasílejte do 12. června 2017 na adresu: tednadechalet@gmail.com
BLIŽŠÍ INFORMACE, REZERVACE, PŘIHLÁŠKY NA DÍLNU:
David Zelinka, mail: tednadechalet@gmail.com, telefon 731028107
O DIVADLE A TVŮRCÍCH DÍLNY:
Divadlo Węgajty je činné od roku 1982 a patří k souborům řazeným do okruhu divadel svébytně rozvíjejících cestu zahájenou jednou z nejznámějších osobností polské divadelní historie, Jerzyho Grotowského. V tomto pojetí má divadlo odejít z divadelních sálů a oživovat, animovat, „světit“ každodenní život. Činnost divadla Węgajty zahrnuje větší oblast působení a škálu aktivit než se pod pojmem „divadelní práce“ obvykle rozumí. Zahrnuje: výpravy do vesnických regionů východní Evropy zaměřené na tradiční hudbu a obřadní divadlo, vlastní představení inspirovaná těmito výpravami, projekt Inna Szkoła Teatralna (Jiná škola divadla), organizování festivalu Wioska Teatralna zaměřeného na uměleckou tvorbu se sociálním, politickým a ekologickým obsahem a přesahem, divadelní práci s osobami z domu sociální péče. Zakladatelé, hybatelé a hlavní aktéři divadla jsou: Wacław Sobaszek – režisér, hudebník, performer, zakladatel divadla, tvůrce a realizátor všech projektů Erdmute Sobaszek – performerka, hudebnice – multiinstrumentalistka a zpěvačka, divadelní pedagožka, zakladatelka divadla, spolutvůrkyně a realizátorka všech projektů.
HOSTOVÁNÍ DIVADLA WĘGAJTY V PRAZE FINANČNĚ PODPOŘILA „NADACE ŽIVOT UMĚLCE“. DĚKUJEME

Autor článku: Karolína Plachá

Burza

19.03.2019

DiFA JAMU: Mezinárodní konference doktorských studií 2019 – výzva k účasti

Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně vyhlašuje Call for Proposals pro 9. ročník Mezinárodní konference doktorských studií. Tématem letošní konference je EXPERIENCE AS A RESEARCH METHOD IN PERFORMING ARTS. Konference se uskuteční ve dnech 22. a 23. listopadu 2019. 

19.03.2019

Konference Perspektivy teatrologie 3 – výzva k účasti

Teatrologická společnost ve spolupráci s Katedrou divadelních studií FF MU Brno, Divadelním oddělením Moravského zemského muzea a časopisem Divadelní revue pořádá konferenci Perspektivy teatrologie 3. Cílem pracovního setkání je představit aktuální podoby výzkumu, výstupy projektů, publikace i témata rozpracovaná či vůbec nezpracovaná. Konference nabízí prostor pro referáty libovolného zaměření: metodologické, teoretické či historiografické, dílčí prezentace i zprávy související s výzkumem divadla, kulturních performancí i umění blízkých.

15.03.2019

Městské divadlo Mladá Boleslav: konkurz (správce budovy a vedoucí dopravy)

Městské divadlo Mladá Boleslav hledá pracovníka na pozici správce budovy a vedoucího dopravy. Náplň práce: odpovídá za technický provoz divadla a správu budovy, zajišťuje údržbu, organizuje provádění oprav, zajišťuje dopravní potřeby divadla – organizuje dopravu nákladními vozy a autobusy…