21.05.2001 00:00

Divácká cena festivalu Zlomvaz putuje opět do Bratislavy

PRAHA 20. května (ČTK) - Diváckou cenu osmého ročníku festivalu vysokých divadelních škol Zlomvaz, který dnes vpodvečer skončil, získala inscenace Ostrovského hry Děvče bez věna v nastudování studentů Vysoké školy múzických umění z Bratislavy. Slovenští mladí herci tak získali toto ocenění už poněkolikáté za sebou.

Pražská divadelní fakulta (DAMU), která tuto přehlídku pořádá, ocenila drsně komický příběh Biljany Srbljanovičové Rodinné příběhy, s nímž se představili posluchači čtvrtého ročníku katedry činoherního divadla DAMU.

Od čtvrtka bylo na tomto tvůrčím setkání uvedeno celkem 21 inscenací, s nimiž vystoupili i studenti Janáčkovy akademie múzických umění z Brna. Vedle prostor DAMU včetně divadla Disk, jeho foyeru a studia Řetízek, se festival konal i na jevišti blízké Ypsilonky, v Divadle Na zábradlí a Studiu Damúza.

"Většina představení byla vyprodána, přišli i zájemci z řad veřejnosti," řekla ČTK produkční Bára Lišková. Festivalu se zúčastnilo na 200 studentů i pedagogů. Vhod jim přišlo přátelské setkání v klubu Meloun, tradiční sportovní turnaj, stejně jako závěrečná veselice v kavárně Indigo.

Autor článku: redakce