29.07.2010 00:00

Divadelní Brandýs 2010

Brandýs plný divadel podruhé aneb DIVADELNÍ BRANDÝS 2010

Na konci prázdnin ve dnech 4.–5. září 2010 (sobota, neděle) bude Brandýs nad Labem opět žít divadlem! A ne ledajakým...

Divadelní soubor Černý Petr ve spolupráci s občanským sdružením Samoděj pořádá již podruhé divadelní festival s názvem Divadelní Brandýs. Oproti minulému roku se však bude jednat již o dvoudenní akci. Sobota bude vyhrazena místním ochotníkům z Brandýsa nad Labem a okolí a neděli věnujeme převážně dětem, kterým zahrají hostující soubory z Prahy, Kozojed nebo Mladé Boleslavi. Divadelní soubory budou hrát v prostorách brandýského kina a na nádvoří brandýského zámku. Na programu budou komedie, pohádky pro děti i představení, ze kterých budete odcházet se silnými pocity. Po celý víkend bude na nádvoří zámku a v přilehlé zámecké zahradě připraven bohatý doprovodný program věnovaný převážně nejmladším, pro které budou připraveny různé soutěže, workshopy nebo výtečná italská zmrzlina. Ale i dospělí si přijdou na své, čeká je spousta jídla, ochutnávka vín, kávy z celého světa, čajovna nebo naučná procházka Brandýsem spolu s průvodcem.

A na jaké divadelní soubory se můžete těšit první den? Stejně jako minulý rok k nám dorazí DS při T. J. Sokol Lázně Toušeň s novou groteskou Dušana Müllera „Fotka“ a nově se na prknech brandýského kina seznámíme s novým úspěšným souborem Nová Generace, kteří se svou hrou „Vnitřní démon“ uspěli na divadelních přehlídkách Wintrův Rakovník, Divadelní Děčín a letos postoupili i na 80. ročník celostátní přehlídky ochotnických souborů Jiráskův Hronov 2010. Na závěr nebude chybět divadelní soubor Klika s jejich novou konverzační hrou Neila Simona „Řeči“ nebo divadelní soubor Černý Petr s reprízou své nejnovější shakespearovské hry z dob komunismu „Roman a Jana“. Mezi nováčky na festivalu představíme i mladý brandýský soubor Nazabití fungující pod záštitou místní Základní umělecké školy, který zahraje svou autorskou hru „Automat na přání“.

Druhý festivalový den (neděle) bude patřit převážně nejmladším návštěvníkům. Budete moci shlédnout například představení mladoboleslavského Divadlýlka na dlani „A tak tě prosím kníže“ (klauniáda pro dva pány, cibuli, špek a fantazii), na návštěvu s pohádkami k nám dorazí i mladé loutkoherečky ze souboru Jabada nebo originální soubor Kůzle z Kozojed.

Večery pak budou ve znamení autorských čtení, koncertů zajímavých kapel a DJs, ale to už prozrazujeme příliš. Pokud tedy máte rádi kulturu a hlavně divadlo, přijďte se podívat.

DIVADELNÍ BRANDÝS 2010

Kdy: 4.–5. září 2010

Kde: městské kino a zámecké nádvoří, Brandýs nad Labem

v kolik hodin: průběžně po celý den

Vstupné: plné 100 Kč (sobota i neděle), poloviční 50 Kč (neděle). Děti do 12 let vstup zdarma.

Aktuální rozpis představení naleznete na našich stránkách www.divadelnibrandys.cz nebo na brandýském informačním portálu www.info-brandys.cz. Změna programu vyhrazena!

Těšíme se na vás!

Radek Hrdlička, Jiřina Jandourková a Petr Faldus,

hlavní organizátoři festivalu Divadelní Brandýs 2010

Zdroj: radek@divadlocernypetr.cz

Autor článku: Informace z divadel