20.07.2020 10:58

Divadelní dílnu v prostoru Staré plovárny v Jihlavě pořadatelé kvůli koronaviru zrušili

Pořadatelé kvůli koronaviru zrušili letní divadelní dílnu, která se už několik let pravidelně koná v Jihlavě v prostoru Staré plovárny. Mělo se jí účastnit asi 80 lidí z celé republiky. Spolupracovalo na ní i Horácké divadlo Jihlava. V tiskové zprávě to uvedli představitelé pořádajícího Divadla T.E.J.P. Dílna měla začít 24. července.

„Krajská hygienická stanice, vedoucí protiepidemického oddělení paní Radka Štěpánková, projekt vnímá jako nestandardní kulturní akci vzhledem k tomu, že asi 80 účastníků z celé ČR po 12 dní spolu v podmínkách plenérového projektu aktivně tvoří, a nelze tedy garantovat dodržení nařízení mimořádného opatření Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina, která nabyla platnosti 14. července v 15:00," uvedli pořadatelé.

Dvoutýdenní dílny bývají otevřené všem se zájmem o divadelní prostředí. Obvykle se účastní desítky lidí, jejichž společným cílem je uvést představení v přitažlivém přírodním koutu Jihlavy. Letos mělo dílnu zakončit pět představení odehraných od 4. do 8. srpna na Staré plovárně. Loni byl děj nacvičeného kusu vsazený do prostředí letního tábora, před dvěma lety se tvůrci nechali inspirovat cirkusem. Letos mělo představení vznikat pod vedením uměleckého šéfa Horáckého divadla Michala Skočovského, inspiroval se knihou Tajný život stromů.

V jihlavském okrese platí kvůli zvyšujícímu se počtu nemocných s covidem-19 od úterý povinnost nošení roušek a zvýšené dezinfekce především ve vnitřních veřejných prostorách, v prostředcích městské autobusové dopravy a ve zdravotnických zařízeních. V rouškách musejí být lidé i při venkovních hromadných akcích a všude tam, kde nelze zajistit rozestup 1,5 metru.

Možnost konání dílny pořadatelé konzultovali vedle hygieniků i s magistrátem města. „Vzhledem k nedoporučení realizace projektu protiepidemickým oddělením krajské hygienické stanice ze včerejšího dne jsme nuceni projekt zastavit," dodali pořadatelé.

https://www.facebook.com/divadlo.tejp.3

Autor článku: ČTK: vkr, kš