24.05.2019 09:45

Divadelní festival Dream Factory letos v Ostravě nabídne hned tři inscenace pražského Divadla pod Palmovkou

Divadelní festival Dream Factory letos v Ostravě nabídne hned tři představení Divadla roku, kterým je pražské Divadlo pod Palmovkou. Návštěvníci se mohou těšit i na další nejen pražská divadla, na festivalu se představí i ostravská divadla nebo zástupci slovenské divadelní scény. Jedenáctý ročník festivalu se bude konat na přelomu května a června v ostravských divadlech a industriálních prostorech Dolu Hlubina. ČTK to sdělila tajemnice festivalu Michaela Kubicová.

Festival slavnostně zahájí právě Divadlo pod Palmovkou s komedií Pusťte Donnu k maturitě! „Autorská inscenace Tomáše Dianišky inspirovaná kultovním seriálem Beverly Hills si utahuje z model pop kultury a trefně a s humorem odhaluje zákruty dospívání," uvedla Kubicová.

Právě Dianiška je letos spolu s herečkou Terezou Dočkalovou tváří festivalu. Dianiška je nejen herec, ale také autor a režisér a jeho inscenace se na festivalu objevují pravidelně. „Letos jsme se rozhodli věnovat mu jednu z dramaturgických linií. Kromě zahajovacího představení bude na programu také jeho bizarní kabaret na motivy stejnojmenného kultovního blogu Poslední důvod, proč se nezabít," uvedl ředitel festivalu Tomáš Suchánek.

Uvedena bude i Dianiškova úspěšná inscenace Transky, body, vteřiny, kterou nastudovalo Divadlo Petra Bezruče a je stále vyprodána, nebo komedie Viliama Klimáčka Komiks, kterou Dianiška režíroval v ostravské Komorní scéně Aréna.

Předprodej začal ve středu a některá představení jsou už vyprodána, například Maryša ostravského Divadla Petra Bezruče s Pavlou Gajdošíkovou, která byla za svůj výkon oceněna Cenou divadelní kritiky. Festival slavnostně zakončí opera Sternenhoch Národního divadla Praha. Kromě divadelních představení budou součástí festivalu debaty s herci a další doprovodný program, například tradiční opékání špekáčků.

Program festivalu a další informace lze získat na webových stránkách festivalu www.dfov.cz.

Autor článku: ČTK: mtk, kš

Divadelní festival Dream Factory letos v Ostravě nabídne hned tři inscenace pražského Divadla pod Palmovkou

Festivaly

22.08.2019

Letní Letná je v půlce, čeká nás premiéra Losers Cirque Company a mnohem více

Letenské sady již od minulého týdne žijí novým cirkusem. 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, který odstartovala 14. srpna nezapomenutelná provazochodkyně nad Vltavou, směle míří do druhé poloviny. Programu jako každý rok vévodí ty nejlepší aktuální soubory ze zahraničí. V letošním roce se publiku představují kanadští Cirque Alfonse, francouzští Cirque Aïtal, belgičtí TJ1 – Théâtre d’un Jour a také unikátní uskupení 17 umělkyň Portés de Femmes.

20.08.2019

Festival Polárkový dort počtvrté – Divadlo Polárka zahajuje novou sezónu

Divadlo Polárka již počtvrté zahájí sezónu 2019/2020 festivalem Polárkový dort. Předposlední zářijový víkend bude v budově divadla a v šapitó v blízkém Björnsonově sadu k vidění třináct představení pro děti různého věku a každý festivalový den bude zakončený hudebním koncertem. 

20.08.2019

Festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto navštívilo přes 3700 diváků

Open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto, který pořádalo už počtvrté Divadlo Tramarie, se  letos rozrostl na jedenáctidenní festival, kde kromě večerních představení pro dospělé a pohádek pro děti nechyběl ani host v podobě Anety Langerové a smyčcového tria. Festival v nádherném prostředí parkánu Uměleckého centra navštívilo přes 3700 diváků.