24.05.2019 09:45

Divadelní festival Dream Factory letos v Ostravě nabídne hned tři inscenace pražského Divadla pod Palmovkou

Divadelní festival Dream Factory letos v Ostravě nabídne hned tři představení Divadla roku, kterým je pražské Divadlo pod Palmovkou. Návštěvníci se mohou těšit i na další nejen pražská divadla, na festivalu se představí i ostravská divadla nebo zástupci slovenské divadelní scény. Jedenáctý ročník festivalu se bude konat na přelomu května a června v ostravských divadlech a industriálních prostorech Dolu Hlubina. ČTK to sdělila tajemnice festivalu Michaela Kubicová.

Festival slavnostně zahájí právě Divadlo pod Palmovkou s komedií Pusťte Donnu k maturitě! „Autorská inscenace Tomáše Dianišky inspirovaná kultovním seriálem Beverly Hills si utahuje z model pop kultury a trefně a s humorem odhaluje zákruty dospívání," uvedla Kubicová.

Právě Dianiška je letos spolu s herečkou Terezou Dočkalovou tváří festivalu. Dianiška je nejen herec, ale také autor a režisér a jeho inscenace se na festivalu objevují pravidelně. „Letos jsme se rozhodli věnovat mu jednu z dramaturgických linií. Kromě zahajovacího představení bude na programu také jeho bizarní kabaret na motivy stejnojmenného kultovního blogu Poslední důvod, proč se nezabít," uvedl ředitel festivalu Tomáš Suchánek.

Uvedena bude i Dianiškova úspěšná inscenace Transky, body, vteřiny, kterou nastudovalo Divadlo Petra Bezruče a je stále vyprodána, nebo komedie Viliama Klimáčka Komiks, kterou Dianiška režíroval v ostravské Komorní scéně Aréna.

Předprodej začal ve středu a některá představení jsou už vyprodána, například Maryša ostravského Divadla Petra Bezruče s Pavlou Gajdošíkovou, která byla za svůj výkon oceněna Cenou divadelní kritiky. Festival slavnostně zakončí opera Sternenhoch Národního divadla Praha. Kromě divadelních představení budou součástí festivalu debaty s herci a další doprovodný program, například tradiční opékání špekáčků.

Program festivalu a další informace lze získat na webových stránkách festivalu www.dfov.cz.

Autor článku: ČTK: mtk, kš

Divadelní festival Dream Factory letos v Ostravě nabídne hned tři inscenace pražského Divadla pod Palmovkou

Festivaly

08.10.2019

Podzimní výměnný cyklus hostování HaDivadla a Studia Hrdinů

Dvě výrazné scény současného alternativního divadla si po několik podzimních večerů vymění svá působiště. Pražští diváci tak budou mít možnost v rámci cyklu hostování zhlédnout tři inscenace brněnského HaDivadla reflektující jeho 44. sezonu: Práce. Tři vybrané inscenace ze svého repertoáru přiveze do Brna Studio Hrdinů.

07.10.2019

Hlavní cena festivalu Spectaculo Interesse letos putuje do Španělska

Třináctý ročník mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse právě skončil. Dnes v 16 hodin proběhlo na hlavní scéně Divadla loutek Ostrava slavnostní zakončení s vyhlášením výsledků. Hlavní cenu festivalu získal španělský soubor Zero en Conducta Co. za inscenaci Eh Man He. Po ceremoniálu následovalo představení Naivního divadla Liberec s názvem O hodině navíc aneb Potlach v hustníku.

03.10.2019

Festival BE27 spojí Klub ROXY a Experimentální prostor NoD

Klub ROXY a Experimentální prostor NoD jsou neopomenutelným multikulturním centrem na mapě Prahy. Pravidelné podzimní narozeninové oslavy, letos s názvem BE27, opět na jeden týden spojí oba tyto prostory. Na bohatý narozeninový program se můžete těšit od 21. do 27. října ve všech prostorách ROXY a NoD, který si pro vás připravil jedinečné divadelní představení a výstavní projekty s etablovanými jmény české umělecké scény.