08.10.2020 21:11

Divadelní festival Kult v Ústí nad Labem je kvůli vládním opatřením zrušen

Divadelní festival Kult je v důsledku vládních opatření proti šíření koronaviru zrušen. V plánu byl 23. ročník festivalu, který přiváží každoročně do Ústí nad Labem představení z celé republiky, od 15. do 24. října. Náhradní termín kvůli nejisté době nelze do konce roku naplánovat. ČTK to řekl pořadatel Jan Kvasnička.

„Divadla neví, co bude dál, nelze nic plánovat," uvedl. „Chápu opatření, ale demotivuje mě přístup státu, který jako první pokaždé odstřelí kulturu," uvedl Kvasnička s tím, že si hledá i se svou kolegyní novou práci. „Už jsme si vzájemně dali výpověď," podotkl. Peníze za již prodané vstupenky chtějí pořadatelé divákům vrátit.

Slavnostní zahájení festivalu bylo v plánu v parku Severní Terasa. „Pokud to bude jen trochu možné, alespoň tuto show budeme chtít ještě do Vánoc v Ústí uspořádat," uvedl Kvasnička. Představení připravil Jakub Vedral a V.O.S.A. Theatre.

Na programu festivalu bylo 16 představení, z toho tři premiéry a bohatý doprovodný program na různých místech krajského města.

https://www.festivalkult.cz/

Autor článku: ČTK: fir, jw