28.11.2019 17:01

Divadelní léto chystá novinky – zkrátilo název a zve do světa filmu

Festival Divadelní léto má pro své diváky pozvánku do filmových studií. Právě tam se bude odehrávat komedie amerického autora Kena Ludwiga Shakespeare v Hollywoodu, kterou festival uvede v červnu a červenci 2020 na scéně U Ježíška. Pod otevřeným nebem se v režii ostříleného matadora českých jevišť Radovana Lipuse představí v hlavních rolích Lumír Olšovský, Kamil Halbich, Apolena Veldová a další.

Na scénu u Ježíška se v červenci vrátí i Švanda dudák, letošní úspěšná inscenace Marka Němce s Ondřejem Rychlým v titulní roli. Festival Divadelní léto chystá i další zajímavé akce, například večer Jsme muzikál! ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla nebo rezidenční představení studentů DAMU Poslední zrnko písku.

Obsazení nové inscenace se stále tvoří, už teď je ale jisté, že v Shakespearovi v Hollywoodu se k Divadelnímu létu vrátí Kamil Halbich, který tu exceloval jako Don Quijote (2016) i Cyranův přítel Le Bret (2018). Spolu s ním se v hlavních rolích představí přední umělci Divadla J. K. Tyla Apolena Veldová a Lumír Olšovský, kteří budou v inscenaci Divadelního léta hrát poprvé, jednání s dalšími účinkujícími ještě probíhají. „Hudební skladatel Emil Viklický chystá do inscenace řadu hudebních výstupů, a tak jsme o spolupráci požádali i několik hvězd plzeňského muzikálu,“ prozradil programový ředitel Divadelního léta Jan Anderle.

Novinkou nadcházející sezóny je zkrácení názvu festivalu – z Divadelního léta pod plzeňským nebem se definitivně stává Divadelní léto. „Původní název byl dlouhý a stejně se o nás většinou mluvilo jako o Divadelním létě, rozhodli jsme se proto název zjednodušit. V Plzni ale určitě zůstáváme a naše inscenace budou i nadále vznikat na míru tomuto městu,“ objasňuje změnu jména festivalu ředitelka Marcela Mašínová. Scéna Divadelního léta s hledištěm pro 500 diváků vyrůstá už dvanáct let na různých místech, hrálo se například na náměstí Republiky, U Zvonu, v Proluce, u Západočeského muzea nebo v zahradě Měšťanské besedy. V roce 2020 se festival vrací na scénu U Ježíška, kde se odehrával Švanda dudák.

Divadelní léto je největším open air divadelním festivalem v Plzeňském kraji, v letošním roce jeho návštěvnost přesáhla 9 000 diváků.

http://www.divadelnileto.cz/

Autor článku: Daniela Vítová, převzato z: http://www.divadelnileto.cz/

Divadelní léto chystá novinky – zkrátilo název a zve do světa filmu

Festivaly

14.01.2020

Poslední březnový víkend tradičně rozehraje divadlo Minor a Novoměstskou radnici rodinný festival Struny dětem

Venku je sice ještě zima, my už ale vyhlížíme jaro a s ním i rodinný festival Struny dětem, který poslední březnový víkend tradičně rozehraje divadlo Minor a Novoměstskou radnici. Od pátku 27. do neděle 29. března se mohou malí i velcí návštěvníci opět těšit na pestrou paletu představení, koncertů, výtvarných dílniček a kreativních workshopů.

14.01.2020

Do Pardubic míří jubilejní 20. ročník GRAND Festivalu smíchu

Východočeské divadlo Pardubice bude od 20. do 27. ledna hostit již 20. ročník GRAND Festivalu smíchu – soutěžní přehlídky nejlepších komedií, které v předešlé sezóně vznikly na jevištích českých divadel. Pardubický festival je svým zaměření zcela výjimečný a unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru, jenž je na jiných festivalech často opomíjen.

10.01.2020

Festival 13+ v Divadle v Dlouhé: Unikátní divadelní přehlídka uvede šest inscenací (nejen) pro teenagery

Teenageři jsou specifickým divadelním publikem, které není vždy snadné zaujmout. Už jedenáct let tuto náročnou výzvu s úspěchem zdolává Festival 13+, svého druhu jediný v České republice. Letošní ročník oblíbené nesoutěžní divadelní přehlídky v Divadle v Dlouhé v centru Prahy nabídne od 15. do 20. ledna mladým divákům pečlivě sestavenou kolekci inspirativních a sdělných inscenací, které pro tuto věkovou kategorii v posledním roce vznikly v mimopražských profesionálních divadlech.