08.06.2001 00:00

Divadelní léto Jihočeského divadla v Českém Krumlově

ČESKÝ KRUMLOV 7. června (ČTK) - Bizetovým baletem Carmen zahájilo dnes večer Jihočeské divadlo tradiční Divadelní léto na scéně před otáčivým hledištěm v zahradě českokrumlovského zámku. Až do 2. září zde jeho soubory uvedou 64 představení, z toho čtyři baletní, 29 operních a 31 činoherních.

"Hlavní letošní novinkou je výpravná adaptace slavného Dumasova románu Tři mušketýři. Na této naší zřejmě dosud nejnáročnější inscenaci se kromě 19 činoherců mimo jiné podílí 21 komparsistů a deset šermířů, nemluvě již o živých koních, kostýmech a dalších nej-. Poprvé se také před točnou objeví muzikál, Divotvorný hrnec autorské trojice Harburg, Saidy a Lane," řekl ČTK ředitel Jihočeského divadla Jan Mrzena.

Až do neděle 10. června patří českokrumlovská točna Carmen. Tři mušketýři jsou na programu ve dvou blocích - od 15. do 30. června a od 15. srpna do 2. září.

Od 4. do 8. července uvede opera Dvořákovu Rusalku; ta se podle Mrzeny vrací do Českého Krumlova pro velký divácký úspěch a také proto, aby zde oslavila své 100. narozeniny (poprvé byla uvedena v roce 1901). Počátkem srpna, od 2. do 12., zazní v Českém Krumlově v italském originále Mozartův Don Giovanni; v titulní roli střídavě vystoupí Alexandr Beň a Oldřich Kříž.

Podle Svatavy Kopečkové z obchodního oddělení Jihočeského divadla jsou již představení ze 79 procent vyprodána. Největší zájem je o Tři mušketýry, Carmen a Dona Giovanniho.

Loni uvedly soubory Jihočeského divadla v Českém Krumlově 61 představení, která zhlédlo téměř 31.000 diváků. Program tradičního Divadelního léta zahrnoval tři baletní, 20 operních a 38 činoherních představení. Pro nepřízeň počasí musela být zrušena jen čtyři.

Autor článku: redakce