28.03.2006 00:00

Divadelní loď už patří Divadlu bratrů Formanů

Praha 28. března (ČTK) - Člun, který tvoří základ divadelní lodi Tajemství, už patří Divadlu bratří Formanů. Smlouvu o prodeji plavidla již dříve podepsali zástupci divadla, nyní svůj podpis připojil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa, informoval ČTK mluvčí radnice Martin Šalek. Divadlo mělo loď v minulosti od radnice v pronájmu za korunu ročně.

Podle posudku má loď hodnotu 1,1 milionu korun, divadlo za ní platit nebude. Podle smlouvy má Divadlo bratří Formanů další tři roky propagovat Prahu 6 a odehrát 19 představení v kotvišti v Podbabě, z toho 14 pro děti. V ujednání se také píše o uspořádání dvou večerů s plavbou z Podbaby do Roztok u Prahy a zpět.

Potom, co loni skončila původní nájemní smlouva, byla budoucnost lodi nejistá. Radnice sice navrhovala její prodloužení, podle Formanů bylo ale ujednání pro divadlo nevýhodné. Nakonec bylo o rok prodlouženo, nyní přestalo platit. Loď Tajemství vznikla v rámci projektu Praha - Evropské město kultury roku 2000 rekonstrukcí velkého nákladního člunu, který musí tlačit remorkér. Plavidlo pojme kromě divadelního zázemí a dvaadvacetičlenné posádky 170 diváků.

Praha 6 koupila loď pro Divadlo bratří Formanů v roce 2001 od plavební společnosti. Za člun tehdy zaplatila dva miliony korun. Vybavení plavidla patří divadlu.

mbc kš

Autor článku: ČTK