15.03.2020 10:07

Divadelní noviny: České firmy se spojily, podpoří kulturu!

Kvůli koronaviru musela zrušit program řada kulturních institucí a subjektů. Ztráty pro ně mohou být likvidační. Internetová televize MALL.TV se spojila s dárcovskou platformou Donio a společně vymyslely způsob, jak je podpořit. Řada organizací, souborů a interpretů bude vystupovat dál, jen diváci nepůjdou za nimi, ale oni přijdou až k nim domů.

Jak to funguje?

Na www.mall.tv můžete sledovat živé přenosy z koncertů,uměleckých vystoupení i přednášek. Finanční podporu jejich protagonistům vyjádříte jednoduše přímo z domova na webové stránce www.donio.cz příspěvkem v libovolné výši. Sbírky pro instituce zakládá Donio zdarma, interpretům předá 100 % vybrané částky.

Cílem tak je skrze internetové vysílání nejen nabídnout divákovi jedinečný zážitek, ale dát mu možnost podpořit svého oblíbence.

  • TV celou záležitost zaštiťuje technologicky i produkčně a také poskytuje vlastní reklamní systém i podporu na sociálních sítích.
  • Donio je platforma na organizaci sbírek, která pomůže se založením sbírky a 100 % darované částky předá na její účel.

Kdo už se připojil?

  • Koncerty – Prago Union, PSH,, Vypsaná fixa, Skyline, Android Asteroid, Maniak & 7krát 3, The Atavists, Adict by DJ Nobody listen
  • Divadelní představení – VOSTO5, Divadlo Na Zábradlí, Slam poetry
  • Přednášky – Centrum architektury a městského plánování (CAMP)
  • A hlásí se další.

Dostala se do podobné situace i vaše (oblíbená) instituce?

Provozujete divadlo, kino, galerii, muzeum? Chystali jste přednášku, festival nebo jinou kulturní akci? Založte si sbírku na Donio a vyzvěte svou komunitu, aby v těžkých časech pomohla.

Ozvěte se Evě na eva@donio.cz, nebo jí zavolejte na 724 795 323.

Převzato z: https://www.divadelni-noviny.cz/