06.06.2021 12:26

Divadelní Piknik Volyně nabízí workshopy a ty nejlepší amatérské činoherní inscenace

Rádi bychom Vás touto cestou ve dnech 30. června – 7. července 2021 srdečně pozvali na letošní Divadelní Piknik Volyně. V jeho programu se opět objeví ty nejlepší činoherní a hudební inscenace minulé i letošní sezóny. Vybírat můžete i z nabídky seminářů.

Semináře

Semináře na Divadelním Pikniku Volyně jsme pro Vás připravili dvojího druhu. Jednak semináře pro individuální zájemce, ale také semináře pro celé amatérské divadelní soubory, které mají zájem se zdokonalit v konkrétní disciplíně nebo se připravit na zkoušení konkrétní inscenace. Součástí nabídky je i dětský seminář. Konkrétní nabídku naleznete zde Semináře | Divadelní Piknik Volyně (divadelnipiknik.cz)

Program a vstupenky

Program Divadelního Pikniku Volyně letos výjimečně zveřejníme až 23. června 2021 a zároveň spustíme i předprodej jednotlivých i permanentních vstupenek. Důvodem je posun termínů krajských postupových přehlídek. Prozatím si v objednávce pobytu můžete rezervovat permanentní vstupenku na celý festival se slevou 30 % oproti nákupu jednotlivých vstupenek.

Ubytování

Již nyní si můžete objednat ubytování na internát s vlastním sociálním zařízením za 230 Kč za osobu a noc. Cena pro děti do 12 let je 150 Kč za noc.

Stravování

Pokud preferujete pravidelné stravování za rozumnou cenu, můžete využít nabídky místní restaurace Na Nové. Ta nabízí snídaně (70 Kč), obědy (90 Kč) a večeře (90 Kč). Na výběr budete mít vždy ze tří jídel, jedno z nich bude vegetariánské.

Objednávka pobytu: Divadelní Piknik Volyně 2021 – objednávka ubytování, stravy a předrezervace permanentní vstupenky (google.com)

Informace

Budete-li mít jakékoli dotazy, bez váhání se prosím obraťte na Simona Bezouškovou, tel.: 775 508 654, e-mail: bezouskova@nipos.cz, www.nipos.cz, www.divadelnipiknik.cz

Autor článku: Simona Bezoušková

Divadelní Piknik Volyně nabízí workshopy a ty nejlepší amatérské činoherní inscenace

Amatérské divadlo

16.06.2021

Zemřela Karla Dörrová

Po krátké nemoci dne 13. června 2021 zemřela čestná členka Volného sdružení východočeských divadelníků Karla Dörrová. Metodička amatérského divadla v okresním osvětovém domě v Náchodě, v Krajském kulturním středisku v Hradci Králové a také v Impulsu Hradec Králové. Pracovala v poradních sborech, od dvaceti pěti let v porotách, byla posluchačkou několik tříd lidové konzervatoře, později sama na KKS nějaký čas tyto třídy i organizovala.

15.06.2021

Divadlo jako touha. První digitální výstava SOA v Praze

Archiváři ze Státního okresního archivu Beroun pro vás připravili digitální prezentaci na téma Divadlo jako touha. Divadelní ochotníci na Berounsku. Někdejší divadelní ochotníci mají v berounském regionu velmi starobylou tradici (od 1812). Výstava prezentuje průřez jejich činností od počátků až do současnosti. Zájemci mohou shlédnout často unikátní divadelní “cedule” (plakáty), fotografie i různé další dobové dokumenty.

14.06.2021

Celostátní přehlídka Dětská scéna 2021 a předávání Ceny MK v oboru dětských uměleckých aktivit

Ve dnech 11. – 13. června 2021 proběhla ve Svitavách Dětská scéna – 49. ročník celostátní přehlídky dětského divadla a 49. ročník celostátní přehlídky a dílny dětských recitátorů. V rámci přehlídky byla předána Cena Ministerstva kultury v oborech zájmových uměleckých aktivit – za dětské umělecké aktivity. Za celoživotní přínos v oboru dětského divadla, přednesu a dramatické výchovy ji získala Mgr. Irena Konývková.