29.04.2021 15:33

Divadelní portál Dramox funguje už půl roku. Mezi novinkami jsou oceňované inscenace z Brna i Uherského Hradiště

První český divadelní videoportál Dramox vznikl v říjnu loňského roku s cílem dostat divadlo blíž lidem a umožnit jim trávit s ním víc času. Po půlročním fungování počet předplatitelů překročil hranici 7 000, v nabídce je aktuálně přes 100 záznamů divadelních inscenací napříč generacemi i žánry z repertoáru více než 60 souborů z České republiky i Slovenska. A další stále přibývají.

Novinkou je spuštění televizních a mobilních aplikací, na kterých lze Dramox sledovat. Z televizí jde o novější typy značek Samsung a LG. Mobilní aplikace stáhnete pro Android a iOS. Aplikace jsou pro nás dalším krokem k pohodlnějšímu sledování Dramoxu z domova. Divákům chceme přinést ještě lepší zážitek z online divadla,” konstatuje Radim Horák, který spolu s Martinem Hájkem a Martinem Zavadilem Dramox založil.

Televizní aplikace je vhodná pro televizory Samsung vyrobené v roce 2017 a později a televize LG s operačními systémy WebOS 3.0 a vyšší. Podpora pro další operační systémy chytrých televizí bude následovat ve druhé polovině roku, do léta by měl Dramox fungovat na Apple TV. Dramox spouští také mobilní aplikaci pro sledování divadla online, která navíc brzy umožní načíst obsah dopředu a následně jej sledovat i bez připojení k internetu.

Dubnové půlroční narozeniny slaví Dramox nejen spuštěním aplikací, ale také dalšími novinkami. Je mezi nimi například Kníže Myškin je idiot – legendární představení z brněnského divadla Husa na provázku, oceněné titulem Inscenace roku 2004 v anketě Divadelních novin. Expresivní a na hranu šílenství postavená inscenace Dostojevského románu přináší silný a koncentrovaný zážitek z alchymie lidských vášní. Cenami ověnčená je rovněž Liška Bystrouška (s podtitulem Příběhy krve) ze zlatého fondu Slováckého divadla. Režisér Jan Antonín Pitínský dokázal Těsnohlídkovu prózu, jejímiž hrdiny jsou svérázné postavičky lesní i lidské „havěti", proměnit v romantickou i napínavou „pohádku pro dospělé".

O Dramoxu

Dramox je česká streamovací služba, která poskytuje největší výběr záznamů divadelních představení na jednom místě a umožňuje jejich sledování online. Funguje na principu předplatného: měsíční předplatné stojí 299 Kč, cena ročního předplatného je 2 990 Kč. Většina prostředků získaných v rámci předplatného jde zpět divadlům, tvůrcům a hercům. Navíc je možné podpořit libovolnou částkou přímo konkrétní divadlo. Službu společně založili Martin Hájek, internetový podnikatel a majitel značky Livesport, Martin Zavadil, který se dříve věnoval stavění digitálních společností a mimo jiné pracoval v Creative Dock, a Radim Horák. Ten pomáhal spustit videoportál voyo.cz a vlastní firmu Weemazz 2.0, která pro vlastníky autorských práv odstraňuje z internetu nelegální kopie jejich děl.

https://www.dramox.cz/

Autor článku: Dominika Kučinská

Divadelní portál Dramox funguje už půl roku. Mezi novinkami jsou oceňované inscenace z Brna i Uherského Hradiště

Zprávy

13.05.2021

Registrujte se na dvě odpoledne prezentací, diskusí, praktických návodů a interaktivního programu věnovaného evropskému divadelnímu publiku

Audience Segmentation System in European Theatres (ASSET) je mezinárodní projekt podpořený programem Kreativní Evropa. Zaměřuje se na rozvoj kapacit divadel v oblasti výzkumu a práce s publikem. Závěrečnou mezinárodní online konferenci s názvem V hlavní roli publikum pořádá Katedra produkce DAMU ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem a partnery z pěti evropských zemí. 

11.05.2021

Výstava Josef Svoboda – scénograf prodloužena do 29. 8. 2021

Výstava, připravená ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Josef Svoboda – scénograf, obsáhne v chronologickém přehledu sled Svobodových divadelních realizací, které doprovodí výběr z autorova obsáhlého archivu – kresby, studie a makety. V samostatných výstavních celcích přiblíží expozice klíčová témata Svobodovy scénografické tvorby: práci se světlem, se zrcadly, fenomén schodiště, nebo ve své době jedinečné novátorské využití moderních technologií.

11.05.2021

Součástí unikátní československé online databáze ACTORSMAP je už přes 1 000 herců

ACTORSMAP je největší profesionální herecká databáze, která na jednom místě přehledně představuje české a slovenské herce, herečky a herecké agenty. Když ACTORSMAP v lednu 2020 z iniciativy agentur OF AGENCY, LaK Produkce, Reset Actors, More Than Stars, Myrnyx Tyrnyx vznikala, měla v portfoliu 142 umělců. Dnes je jich přes 1 000! A zájemců o služby ACTORSMAP stále přibývá.  Stejně jako nápadů, jak databázi dále rozvíjet a zdokonalovat.