09.06.2022 11:32

Divadelní recitál věnovaný Martě Kubišové má premiéru na nádvoří pražského Muzea Kampa

Na nádvoří pražského Muzea Kampa bude mít dnes večer premiéru divadelní recitál věnovaný letošním 80. narozeninám zpěvačky Marty Kubišové. Zpracování životního příběhu jedné hvězd z československé hudební scény 60. let 20. století a pozdějšího symbolu normalizačních represí vznikalo s vědomím zpěvačky. V titulní roli představení Marta se dnes představí Berenika Kohoutová, alternovat ji bude Hana Holišová.

Tvůrčí tým v čele se scenáristkou a producentkou Danielou Sodomovou a režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou stál také za předchozími dvěma inscenacemi, které Letní scéna Muzea Kampa uváděla a které nabídne divákům i letos - tedy představeními o Medě Mládkové a Janu Werichovi.

Inscenace Marta je koncipována jako recitál, jednotlivé obrazy ze života Marty Kubišové se prolnou s živou hudbou. Další postavy ztvární například Václav Kopta, Jan Cina nebo Denis Šafařík. Vesměs půjde nejen o herce, ale také muzikanty, protože na jevišti vytvoří i živé hudební těleso.

Marta Kubišová s písní Modlitba pro Martu bývá dnes vnímána především jako jeden z nejvýraznějších symbolů sametové revoluce. Ale osudové peripetie této výjimečné ženy jsou mnohem pestřejší. „Život Marty Kubišové bych přirovnala k její slavné písni Magdalena. Postoj silné svobodné ženy, který provokoval jak svou nespoutaností, tak určitým nadhledem, že zpívání není vše. A že jí ten zákaz nepoloží," uvedla při práci na představení Sodomová.

https://letniscenamuseakampa.cz/

Autor článku: ČTK: hrm, rdo, foto převzato z: https://www.facebook.com/letniscenamuseakampa