18.10.2007 00:00

Divadelní soubor Antonín D.S. zahajuje svoji třetí divadelní sezónu

Představením Ženáč x Singl (horor středního věku) 29. října v A-Studiu Rubín (od 19.30) zahájí divadelní soubor Antonín D.S. svoji třetí divadelní sezónu.

Komorní, „šerosvitná“ hra Ženáč x Singl autora a režiséra inscenace Martina J. Švejdy tvoří monology/zpovědi dvou hlavních postav scházejících se v blíže neurčených lázních, které prokládají tklivé, naživo hrané písně komorního lázeňského orchestru.

Inscenace je závěrečnou částí trilogie Ty ještě nemáš dítě??, kterou soubor nastudoval během posledních dvou let. Prvou část, Surovosti laskavosti, Antonín D.S. uvedl v roce 2005; druhou část, Dítě! (hra ze života), v roce 2006. Obě tyto inscenace byly též s úspěchem uvedeny na vrcholné přehlídce amatérského divadla Jiráskův Hronov 2006, respektive 2007.

Antonín D.S. vystupuje během sezóny pravidelně, jednou měsíčně v pražském A-Studiu Rubín. Na repertoáru má vedle inscenací Ženáč x Singl, Dítě! a Surovosti laskavosti též loutkovou hru pro dospělé Jak hloupý Honza hledal dobro. Do svých večerů si pravidelně zve hudební hosty jako jsou např. Sestry Steinovy, Jan Burian či Krystyna Skalická.

Pro divadelní sezónu 2007/2008 soubor připravuje premiéry dvou inscenací: one-woman-show Žena. Říkejte mi žena aneb Co se matkám honí hlavou a ve spolupráci s Divadlem Krvik Totr „malý intelektuální muzikál“ Ivan, Kamil a Dušan.

Bližší informace o souboru najdete na: www.divadlo.cz/antoninds

Zdroj: antoninds@centrum.cz

Autor článku: Informace z divadel