23.05.2021 16:41

Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice uvede premiéru inscenace Pohádka máje

Milí přátelé a diváci divadla v Boleradicích.

Konečně je to tady. Můžeme hrát vám i sobě pro radost! Téměř po osmi měsících se zase otevírají divadla. Máme pro vás hned dvě pozvání.

To první je na premiéru naší nové inscenace, kterou je Pohádka máje od Viléma Mrštíka. Hru jsme připravili ve dvou obsazeních, premiéry tedy budou také dvě: v sobotu 29. května v 19,30 hod. a v neděli 30. května v 17,00 hod.

Bratři Mrštíkové jsou v Boleradicích oblíbení autoři a jejich díla jsou na našem jevišti uváděna i opakovaně (Maryša v letech 1910, 1947, 1982, 2011; Rok na vsi 1996 a 1999). Pohádku máje hrajeme poprvé. Poetický příběh studenta Ríši a dcerky ostrovačického revírníka Helenky z konce 19. století snad potěší v dnešním hektickém světě nejen romantické duše… Dvacítka herců pod režijním vedením Ivy Kahounové se o to bude alespoň snažit.

Druhé pozvání je na regionální přehlídku Mrštíkovo divadelní jaro, která se uskuteční v našem divadle od čtvrtka 3. června do neděle 6. června.

Program zahrnuje pět soutěžních představení:

  • Divadlo STODOLA Jiříkovice – muzikál „Nemrtvá nevěsta“
  • DS VITUS Syrovice – krimikomedie „Slavíci z Madridu“
  • DS AMADIS Popůvky – revuální show „Televarieté 2019 aneb Ein Kessel Buntes pro 21. století“
  • DS Spojené farnosti Zbraslav – muzikál „Nestříhat!“
  • DS VÍŘINA Vír – komedie „Vše pro firmu aneb Otec svého syna“

Protože partnerem přehlídky je město Hustopeče, jedno představení, „Televarieté 2019,“ bude odehráno v hustopečském kině.

Všechna soutěžní představení bude sledovat a hodnotit lektorský sbor, který bude mít možnost nominovat nejlepší inscenaci na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.

https://boleradice-divadlo.cz/

Autor článku: Jindřich Kahoun