23.05.2021 16:41

Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice uvede premiéru inscenace Pohádka máje

Milí přátelé a diváci divadla v Boleradicích.

Konečně je to tady. Můžeme hrát vám i sobě pro radost! Téměř po osmi měsících se zase otevírají divadla. Máme pro vás hned dvě pozvání.

To první je na premiéru naší nové inscenace, kterou je Pohádka máje od Viléma Mrštíka. Hru jsme připravili ve dvou obsazeních, premiéry tedy budou také dvě: v sobotu 29. května v 19,30 hod. a v neděli 30. května v 17,00 hod.

Bratři Mrštíkové jsou v Boleradicích oblíbení autoři a jejich díla jsou na našem jevišti uváděna i opakovaně (Maryša v letech 1910, 1947, 1982, 2011; Rok na vsi 1996 a 1999). Pohádku máje hrajeme poprvé. Poetický příběh studenta Ríši a dcerky ostrovačického revírníka Helenky z konce 19. století snad potěší v dnešním hektickém světě nejen romantické duše… Dvacítka herců pod režijním vedením Ivy Kahounové se o to bude alespoň snažit.

Druhé pozvání je na regionální přehlídku Mrštíkovo divadelní jaro, která se uskuteční v našem divadle od čtvrtka 3. června do neděle 6. června.

Program zahrnuje pět soutěžních představení:

  • Divadlo STODOLA Jiříkovice – muzikál „Nemrtvá nevěsta“
  • DS VITUS Syrovice – krimikomedie „Slavíci z Madridu“
  • DS AMADIS Popůvky – revuální show „Televarieté 2019 aneb Ein Kessel Buntes pro 21. století“
  • DS Spojené farnosti Zbraslav – muzikál „Nestříhat!“
  • DS VÍŘINA Vír – komedie „Vše pro firmu aneb Otec svého syna“

Protože partnerem přehlídky je město Hustopeče, jedno představení, „Televarieté 2019,“ bude odehráno v hustopečském kině.

Všechna soutěžní představení bude sledovat a hodnotit lektorský sbor, který bude mít možnost nominovat nejlepší inscenaci na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.

https://boleradice-divadlo.cz/

Autor článku: Jindřich Kahoun

Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice uvede premiéru inscenace Pohádka máje

Amatérské divadlo

16.06.2021

Zemřela Karla Dörrová

Po krátké nemoci dne 13. června 2021 zemřela čestná členka Volného sdružení východočeských divadelníků Karla Dörrová. Metodička amatérského divadla v okresním osvětovém domě v Náchodě, v Krajském kulturním středisku v Hradci Králové a také v Impulsu Hradec Králové. Pracovala v poradních sborech, od dvaceti pěti let v porotách, byla posluchačkou několik tříd lidové konzervatoře, později sama na KKS nějaký čas tyto třídy i organizovala.

15.06.2021

Divadlo jako touha. První digitální výstava SOA v Praze

Archiváři ze Státního okresního archivu Beroun pro vás připravili digitální prezentaci na téma Divadlo jako touha. Divadelní ochotníci na Berounsku. Někdejší divadelní ochotníci mají v berounském regionu velmi starobylou tradici (od 1812). Výstava prezentuje průřez jejich činností od počátků až do současnosti. Zájemci mohou shlédnout často unikátní divadelní “cedule” (plakáty), fotografie i různé další dobové dokumenty.

14.06.2021

Celostátní přehlídka Dětská scéna 2021 a předávání Ceny MK v oboru dětských uměleckých aktivit

Ve dnech 11. – 13. června 2021 proběhla ve Svitavách Dětská scéna – 49. ročník celostátní přehlídky dětského divadla a 49. ročník celostátní přehlídky a dílny dětských recitátorů. V rámci přehlídky byla předána Cena Ministerstva kultury v oborech zájmových uměleckých aktivit – za dětské umělecké aktivity. Za celoživotní přínos v oboru dětského divadla, přednesu a dramatické výchovy ji získala Mgr. Irena Konývková.