03.05.2011 09:09

Divadelní spolek Kašpar open-air v Praze

Poslední květnový víkend rozhodně z Prahy neodjíždějte a raději se vydejte na procházku do restaurace Dívčí skok v Divoké Šárce, kde má svou pražskou open-air scénu divadelní spolek Kašpar.
Už jste v jednom dni cestovali na svatební cestu, pro čaj a na hřbitov?
O tom, že je všechno na nic už dávno víme, ale vědí to i sládek a pan Vaněk, kteří se sešli v kanceláři jednoho pivovaru?
A víte jak se češe plešatá zpěvačka?
To vše a ještě něco navrch vám prozradí divadelní spolek Kašpar ve dvou květnových večerech v pražském Šáreckém údolí.
V Šárce hrajeme již třetím rokem a moc se nám tady líbí. Je prostě skvělé mít možnost, když je tak krásně, hrát venku. Člověk je tak trochu na výletě! A navíc hrajeme za každého počasí, protože prostor tančírny je zastřešený,“ říká principál Kašparu Jakub Špalek.
Na první večer je přichystán dvoják v podobě Havlovi Audience a inscenace Smíšené dvouhry, která je kompilací tří anglických mikrokomedií. Druhý den se divákům představí inscenace klasika a zakladatele absurdního dramatu Eugene Ionesca Plešatá zpěvačka.
Výletní restaurace Dívčí skok se pyšní stoletou tradicí, ale celý hostinec má mnohem delší historii. Usedlost pochází z konce 16. století, následně byla přestavěna na mlýn a koncem 19. století byla v objektu zřízena výletní restaurace. Název Dívčí skok se váže k pověsti o Ctiradovi a Šárce. Právě zde dle pověsti nešťastná Šárka ukončila svůj život, buď zkameněla nebo skočila ze skály dolů. To jsou paradoxy, co?!

27. 5. 20:30 Audience, Smíšené dvouhry
28. 5. 20:30 Plešatá zpěvačka
www.divadlovceletne.czwww.divciskok.cz

Autor článku: Lenka Bočková

Divadelní spolek Kašpar open-air v Praze