30.07.2021 12:05

Divadelní zahradu Činoherního studia čeká šesté pokračování

Novinky i zavedené inscenace z repertoáru Činoherního studia potěší divadelní diváky od 23. do 28. srpna v romantické zahradě prvorepublikové Wolfrumovy vily kousek nad centrem Ústí nad Labem. Celkem šest inscenací v pěti dnech se představí publiku pod širým nebem a pod stromy lesoparku spolupořadatele festivalu Českého rozhlasu Sever. Činoherní studio zde uspořádá šestý ročník festivalu Divadelní zahrada.

Divadelní přehlídku zahájí v pondělí 23. srpna letošní novinka ústecké činoherní scény, svérázná komedie Harila aneb Čtyři z punku a pes. V úterý na diváky čeká oblíbená shakespearovská veselohra Sen noci svatojánské. Ve středu přijde na řadu melancholická divadelní adaptace stejnojmenného filmu Aki Kaurismäkiho Najal jsem si vraha, jež měla premiéru v červnu v atriu ústeckého muzea. Ve čtvrtek je na programu koláž zápisků a obrazů Bohumila Hrabala, poetická inscenace Pábitelé. Commedia dell´arte s prvky nového cirkusu, inscenace Zkrocení zlé ženy, potěší diváky v pátek. Se Zkrocením zlé ženy se Činoherní studio v rámci Divadelní zahrady po 8 letech uvádění rozloučí derniérou. Na závěr festivalu, na sobotu 28. srpna, připravili pořadatelé přehlídky nejprve pohádku pro nejmenší diváky, hravou inscenaci Býk Ferdinand. O finále Divadelní zahrady se postará oblíbená a hvězdně obsazená komedie Benefice aneb Zachraň svého Afričana.

Festival Divadelní zahrada pořádá Činoherní studio v úzké spolupráci s Českým rozhlasem Sever. Více informací k programu najdete zde: https://bit.ly/CS_DZ2021

Divadelní zahrada 2021
6. ročník divadelního festivalu nejenom o Shakespearovi zahrada Českého rozhlasu Sever v Ústí nad Labem

Program:
Pondělí 23. 8. / 20.00
Helmut Kuhl: Harila aneb Čtyři z punku a pes
Závratná jízda čtyř punkerů, která nekompromisně posouvá hranice reality.

Úterý 24. 8. / 20.00
William Shakespeare: Sen noci svatojánské
Nejslavnější Shakespearova komedie opět na Divadelní zahradě!

Středa 25. 8. / 20.00
Aki Kaurismäki: Najal jsem si vraha
Hra o náhodě, lásce a smrti.

Čtvrtek 26. 8. / 20.00
Bohumil Hrabal: Pábitelé
Na co se napijeme? Na lásku! Na noci, který ještě přijdou! Na to, že jsme všichni v blázinci!

Pátek 27. 8. / 20.30 / DERNIÉRA
William Shakespeare: Zkrocení zlé ženy
Cirkus, commedia dell´arte a Shakespeare - ústecký Činoherák v nejlepší formě

Sobota 28. 8. / 17.00
Matúš Bukovčan: Býk Ferdinand Pohádka o dobromyslném býkovi, který se utkal se španělským toreadory.

Sobota 28. 8. / 20.00
Ingrid Lausund: Benefice aneb Zachraň svého Afričana Pět herců, kteří se nebojí žertovat na citlivé téma. Divadlo na divadle. Humor na hraně.

Autor článku: Petr Kuneš