13.09.2021 10:57

Divadlo na cucky uvede premiéru autorské inscenace Otisky

Otisky. Tak zní název nového titulu, který se zařadí do repertoáru olomouckého Divadla na cucky už ve středu 15. září jako druhá premiéra nové sezóny na této scéně. Režisér Štěpán Gajdoš si pro svůj autorský projekt vybral dvojici herců, jejichž život je pevně spjat s hanáckou metropolí – Ivanu Plíhalovou a Viktora Zavadila.

„Základem scénáře byl rozhovor s herci,“ uvedl režisér Štěpán Gajdoš. „Kromě jejich olomouckých zážitků a vzpomínek jsme se nechali inspirovat literaturou, která se váže k historii města. Zejména knihou Olomoucké panoptikum Vladimíra Gračky a Karla Zámečníčka,“ řekl Gajdoš. Projekt vznikal pod jeho vedením už na podzim loňského roku, říjnová premiéra však byla odložena kvůli protiepidemickým opatřením. Její uvedení letos se tak pojí i s oslavou čtyřiceti let na scéně herečky Ivany Plíhalové.

„Viktor je Olomoučák, ale žije v Praze. A je mladý. Zatímco já jsem z Brna a žiji skoro celý život v Olomouci. A jsem stará,“ popsala s úsměvem obsazení inscenace herečka Ivana Plíhalová, která svou profesní kariéru zasvětila Moravskému divadlu Olomouc. „Do každého z nás se Olomouc otiskla různým způsobem a i naše otisky ve městě se liší,“ dodala Plíhalová.

Osobní zkušenosti a svá rozjímání nad geniem loci krajského města představí herecká dvojice poprvé sice už 15. září, premiéra je ovšem vyprodaná. Divadlo na cucky tak zve na reprízy 21. a 22. září.
www.divadlonacucky.cz

Autor článku: Zdeněk Vévoda