18.03.2021 10:23

Divadlo Alfa odehraje v přímém přenosu premiéru inscenace Jak si Míša hledal kamaráda

Další premiéru sezony poznamenané pandemií koronaviru odehraje v sobotu v živém on-line přenosu plzeňské Divadlo Alfa. Odvysílá hru pro nejmenší diváky od tří let Jak si Míša hledal kamaráda v režii dlouholetého uměleckého šéfa souboru Tomáše Dvořáka. Pro Alfu je to druhá premiéra vysílaná živě ze zavřeného divadla, v prosinci se tak odehrálo Putování dobrého Hanse Böhma Evropou, řekl dnes ČTK ředitel divadla Jakub Hora.

Představení bude k vidění v přímém přenosu na YouTube kanálu Alfa zírá, které Alfa spustila před rokem, když pandemie poprvé uzavřela divadla. Kanál zpočátku nabízel záznamy představení, písničky, animované kvízy a audio pohádky. Na podzim divadlo přidalo sobotní živé přenosy svých inscenací. Za téměř rok existence má kanál Alfa zírá více než 32.000 zhlédnutí z Česka i zahraničí. Využívají ho i školy jako zpestření distanční výuky. Alfa připravuje pro učitele i hravé metodické listy. V dubnu pozve Alfa na svůj kanál poprvé hosta - Naivní divadlo Liberec.

Hru pro nejmenší diváky o tom, že každý potřebuje kamaráda a pro skutečné přátelství je třeba něco obětovat, napsala herečka Divadla Minor Vlasta Špicnerová. Autorem hudby je herec Alfy Petr Vydarený, hrají Martin Bartůšek, Petr Borovský, Martina Hartmannová, Tomáš Jereš a Marie Mrázková.

„Stejně jako v případě předchozí prosincové premiéry považujeme přímý přenos jen za jakousi ochutnávku naší novinky, hodně nám chybí kontakt s dětmi v hledišti a jejich reakce. Hned, jak bude možné divadlo otevřít, plánujeme Míšovi uspořádat premiéru před diváky," dodal Hora.

http://www.divadloalfa.cz/

Autor článku: ČTK: lap, sd

Divadlo Alfa odehraje v přímém přenosu premiéru inscenace Jak si Míša hledal kamaráda

Inscenace

14.05.2021

Dabing Street – tragédie, která vás bude bavit. Nově ke zhlédnutí na Dramoxu

Dabing Street, hořká komedie Petra Zelenky z repertoáru Dejvického divadla, přináší chytrý humor, překvapivé zvraty a závěry, které trefně charakterizují současnost. Dabing Street se dočkala také televizního zpracování a před vyprodaným hledištěm Dejvického divadla se hrála od roku 2012 až do loňského ledna, kdy měla derniéru.

13.05.2021

Jak přivítají Městská divadla pražská otevření divadel? Premiérami naživo i online

Divadla se opět otevírají veřejnosti a představí inscenace, na kterých pracovala v uplynulých osmi měsících. Hrát začnou Městská divadla pražská na všech třech svých scénách od pondělí 14. června a na pravidelný program se mohou letos mimořádně diváci těšit i během celých prázdnin. Městská divadla pražská uvedou v červnu celkem šest premiér, naživo i online. Vstupenky jsou již v prodeji.

13.05.2021

Španělská muška bude bavit diváky Divadla J. K. Tyla zcela poprvé

Plzeňský činoherní soubor právě připravuje pod režijním vedením Natálie Deákové rozvernou komedii německých autorů Franze Arnolda a Ernsta Bacha Španělská muška. Hra plná záměn, nedorozumění a omylů se měla divákům představit již v červnu minulého roku, kvůli koronavirové krizi byla přeložena na říjen 2020, kdy se její premiéra opět nemohla uskutečnit. Celý proces zkoušení bude završen v sobotu 15. května 2021 na Nové scéně DJKT představením bez diváků, slavnostní premiéra je naplánována na září 2021.