18.03.2021 10:23

Divadlo Alfa odehraje v přímém přenosu premiéru inscenace Jak si Míša hledal kamaráda

Další premiéru sezony poznamenané pandemií koronaviru odehraje v sobotu v živém on-line přenosu plzeňské Divadlo Alfa. Odvysílá hru pro nejmenší diváky od tří let Jak si Míša hledal kamaráda v režii dlouholetého uměleckého šéfa souboru Tomáše Dvořáka. Pro Alfu je to druhá premiéra vysílaná živě ze zavřeného divadla, v prosinci se tak odehrálo Putování dobrého Hanse Böhma Evropou, řekl dnes ČTK ředitel divadla Jakub Hora.

Představení bude k vidění v přímém přenosu na YouTube kanálu Alfa zírá, které Alfa spustila před rokem, když pandemie poprvé uzavřela divadla. Kanál zpočátku nabízel záznamy představení, písničky, animované kvízy a audio pohádky. Na podzim divadlo přidalo sobotní živé přenosy svých inscenací. Za téměř rok existence má kanál Alfa zírá více než 32.000 zhlédnutí z Česka i zahraničí. Využívají ho i školy jako zpestření distanční výuky. Alfa připravuje pro učitele i hravé metodické listy. V dubnu pozve Alfa na svůj kanál poprvé hosta - Naivní divadlo Liberec.

Hru pro nejmenší diváky o tom, že každý potřebuje kamaráda a pro skutečné přátelství je třeba něco obětovat, napsala herečka Divadla Minor Vlasta Špicnerová. Autorem hudby je herec Alfy Petr Vydarený, hrají Martin Bartůšek, Petr Borovský, Martina Hartmannová, Tomáš Jereš a Marie Mrázková.

„Stejně jako v případě předchozí prosincové premiéry považujeme přímý přenos jen za jakousi ochutnávku naší novinky, hodně nám chybí kontakt s dětmi v hledišti a jejich reakce. Hned, jak bude možné divadlo otevřít, plánujeme Míšovi uspořádat premiéru před diváky," dodal Hora.

http://www.divadloalfa.cz/

Autor článku: ČTK: lap, sd