08.10.2020 20:52

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami odloží plánovaná představení a posune předplatné

Příbramské divadlo odloží plánovaná představení a posune předplatné do příštího roku. Důvodem je přerušení provozu kvůli koronavirové epidemii. Termíny premiér zatím zůstávají, řekl dnes ČTK ředitel Petr Bednář. Od pondělí 12. října se na dva týdny zastaví kulturní akce, uzavření se týká divadel, kin, ale například i zoologických zahrad, rozhodla vláda.

Příbramské divadlo je součástí kulturního domu, kde je kromě velké a malé scény také kino, klub a velký společenský sál. Už nyní je jasné, že se další omezení kvůli covidu-19 nepříznivě projeví v tržbách. Vracet se budou peníze za zakoupené vstupenky.

„Takhle jsme to řešili i na jaře, my jsme to nepřeváděli, protože co se týkalo koncertů, to byly docela velké částky," uvedl Bendář. Poukázal na to, že pro lidi, kteří kvůli koronavirové krizi přišli o práci, je v nynější situaci každá koruna dobrá.

Předplatné zůstane zachováno, pouze se prodlouží. Příbramské divadlo na rozdíl od jiných scén prodává předplatné na kalendářní rok. Letošní předplatitelé tak budou kvůli koronavirové pauze chodit na představení až do března příštího roku. „Teď se v podstatě nic nehraje na volnou kasu. V pondělí mělo být hostující představení, to budeme přesouvat dál. Zatím se nám povedlo všechna, i dovozová představení, posunout, takže diváci nepřijdou o tituly, které se nemohly odehrát," uvedl Bednář.

Termíny premiér se podle něj zatím nemění. „Zatím jsou premiéry zachované a uvidíme, co bude po 14 dnech," řekl. Sice byla přeložena premiéra komorní komedie Chleba s máslem od rakouského režiséra a spisovatele Gabriela Barylliho, podle Bednáře ale o tom bylo rozhodnuto už dříve a z jiného důvodu.

Jeden člen souboru onemocněl, podle ředitele ale nemá covid-19. „Zatím nemáme v souboru nikoho nakaženého. Asi dva lidé byli na testech, ale všechno je negativní. Používáme ozonové čištění ve všech prostorách, lidé k nám zatím chodili," dodal.

http://www.divadlopribram.eu/

Autor článku: ČTK: khj,jw