09.04.2019 10:31

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede detektivní komedii Splašené nůžky

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede detektivní komedii Splašené nůžky, v níž dostanou prostor i diváci. Jejich úkolem bude pomoci vyšetřovatelům usvědčit vraha. Premiéra je plánována na tento čtvrtek, informovala dnes ČTK Andrea Vasilová z divadla.

Ve hře vystupují extravagantní majitel luxusního kadeřnictví Tony Řezníček a svérázná mladá kadeřnice Barbara Marková. Diváci se seznámí s jejich běžnou klientelou - obchodníkem se starožitnostmi, stavebním dělníkem, dámou z vyšší společnosti či suverénním mladíkem. Vše se zkomplikuje v okamžiku, kdy je v bytě nad kadeřnictvím zavražděna majitelka domu, klavíristka Isabela Czerna.

Pod taktovkou režiséra Milana Schejbala se divákům představí Martin Dusbaba, Eliška Nejedlá, Vladimír Senič, Petr Florián, Helena Karochová a Robert Tyleček.

Původní text německého dramatika Paula Pörtnera z roku 1963 se velké odezvy nedočkal. Díky dvojici amerických herců a producentů Bruce Jordana a Marylin Abramsové se dílo změnilo v crazy komedii plnou herecké improvizace. Splašené nůžky jsou nejdéle hranou nemuzikálovou hrou v historii amerického divadla.

http://www.divadlopribram.eu/

Autor článku: ČTK: khj, hj