04.11.2020 12:56

Divadlo Archa hledá spolupracovníky pro mezinárodní projekt What’SAP

Divadlo Archa hledá tvůrčí osobnosti, které se zabývají sociálně-specifickým, dokumentárním nebo komunitním divadlem a chtějí dále rozvíjet své schopnosti na mezinárodní úrovni. V rámci projektu What’SAP – Exchange of Social Art Practices budou mít vybraní tvůrci možnost získat v horizontu dvou let 2020-2022 pod vedením umělců Divadla Archa a zahraničních lektorů nové zkušenosti. Tyto zkušenosti pak dále využijí při práci se skupinou teenagerů, jejímiž členy budou i reprezentanti vietnamské komunity. Cílem je vytvořit divadelní inscenaci nebo jiný scénický tvar.

Výsledek práce bude uveden na mezinárodním setkání v Budapešti a na mezinárodním festivalu dokumentárního divadla AKCENT 2022 v Divadle Archa a dále na různých místech v České republice.

What’SAP je společným projektem Divadla Archa s organizacemi Kulturanova (Srbsko), Compagnie DK-Bel (Francie) a ProProgressione (Maďarsko). Uměleckým garantem a odborným konzultantem projektu za Divadlo Archa je Jana Svobodová.

Tato výzva je určena divadelním tvůrcům, pedagogům, sociálním pracovníkům a všem, kdo považují sociálně-specifické divadlo za nezbytnou součást své odborné praxe a chtějí se dále v této oblasti vzdělávat.

Výzvu naleznete na níže zmíněných odkazech, s uzávěrkou přihlášek do 30.11.2020

https://www.facebook.com/events/795940737644976

bit.ly/WhatSAP_OpenCall

Autor článku: Pavlína Svatoňová