24.01.2022 16:27

Divadlo Bez zábradlí kvůli epidemii přerušuje do konce března svou činnost

Ačkoli vládní opatření v boji s pandemií již nezakazují pořádat hromadné kulturní akce, prochází Divadlo Bez zábradlí nejtěžším obdobím celého dvouletého boje s nákazou a jejími důsledky. Nová varianta viru omikron již uvrhla některé členy hereckého souboru do izolace či karantény a obavy z onemocnění odrazují diváky od návštěvy divadel. Tento strach je podporován vyjádřeními vědců, lékařů a politiků, kteří ve veřejném prostoru občany od návštěv kulturních akcí důrazně odrazují. Výsledný pokles návštěvnosti – a tedy i tržeb – je pro soukromá divadla, odkázaná dominantně na příjmy z prodejů vstupenek, devastující.  

„Karanténa, izolace a obavy publika z návštěvy divadel nás nutí rušit představení na poslední chvíli, což diváky odrazuje od nákupu lístků v předprodeji – to zas vede k dalšímu rušení představení. Situace nás nutí tento bludný kruh plný nejistoty uzavřít přerušením provozu od pondělí 24. ledna až do konce března. Výjimkou budou koncerty hostujícího Jarka Nohavici, které se podle plánu odehrají 6. a 7. února. Diváci, kteří si zakoupili vstupenky na přesunutá či zrušená představení, budou v nejbližších dnech informováni o jejich nových termínech,“ vysvětluje ředitel Divadla Bez zábradlí Josef Heřmánek.   

Je namístě zdůraznit, že živé umění – a především to, které je odkázáno na příjmy ze vstupného – se s obdobnými problémy potýká již od listopadu loňského roku bez ohledu na fakt, že vládní opatření jejich provoz nezakazují, ale pouze komplikují. 

Divadlo Bez zábradlí děkuje všem divákům, kolegům a představitelům hlavního města, kteří je v této nelehké době podporují. 

www.bezzabradli.cz

Autor článku: Nikol Kouklová, foto z inscenace: Hra, která se zvrtla