16.02.2021 10:43

Divadlo Bolka Polívky do uší: nové epizody divadelních podcastů pobaví i potěší

Čekání na to, až bude opět možné usednout v hledišti a vychutnat si živé divadelní zážitky, si mohou příznivci Divadla Bolka Polívky krátit už od jara sérií podcastů. Ty dosavadní, které pro ně divadlo připravilo, nyní doplnily další dvě nové epizody: Příští zastávka: Divadlo Bolka Polívky a MALÉhRY KE KAFI. Poslechnout si je můžete na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Youradio Talk nebo na YouTube kanálu divadla.

První z podcastů je vždy věnován zajímavým hostům, kteří jsou spjati s působením na jevišti Divadla Bolka Polívky. V aktuální epizodě vysílané od 15. února uslyšíte například vtipné vzpomínky Jaromíra Barina Tichého na začátky jeho dlouholeté spolupráce s Bolkem Polívkou. Také se dozvíte, kde vznikla jeho přezdívka Barin a jak s divadlem za tuhého socialismu cestovali na Západ.

Druhým pořadem provázejí sympatické herečky Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská a Daniela Zbytovská ze souboru MALÉhRY. Sedmý díl podcastu MALÉhRY ke kafi se věnuje tématu soupeření. Povídání zpestřují autorské písničky Markéty Tulisové.

Příští zastávka: Divadlo Bolka Polívky

Host: Jaromír Barin Tichý
Moderuje: Jakub Adámek

Jaromíra Tichého zná většina diváků jako Barina – toho, který s kolegou Frettim zdatně sekundují Bolku Polívkovi v Manéži. Jejich spolupráce je však mnohem hlubší a málokdo by tušil, že brzy oslaví na scéně už celé půlstoletí!

Kde se vzala přezdívka Barin? Jak dnes vzpomíná na své mládí? A jaké byly cesty do zahraničí s legendárním Divadlem Husa na provázku v dobách, kdy to bylo téměř nemožné?

Podcast najdete např.: zde: https://youtu.be/oTzSPeiGHSs

MALÉhRY ke kafi

Moderují: Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská a Daniela Zbytovská
Host a hudba: Markéta Tulisová

Tentokrát to bude o soupeření a o všem, co z něho plyne... No, neříkejte, že vám rodiče nikdy nedávali za vzor „sousedovic Pepíka“! Hudebním hostem podcastu je Markéta Tulisová, která pohotově složila písničky k tématu.

Podcast najdete např.: zde: https://youtu.be/WRTMrTBJBOs

Divadlo Bolka Polívky připravuje také již šestý ročník své Letní scény, která se i letos odehraje hned ve třech atraktivních lokalitách. Od 12. do 25. června a následně od 22. července do 15. srpna 2021 budou mít diváci možnost zhlédnout inscenace z vlastní produkce divadla i jeho hostů v amfiteátru na Kraví hoře v Brně, od 29. června do 5. července 2021 v amfiteátru v Mikulově a od 12. do 15. července 2021 na nádvoří Zámku Slavkov – AUSTERLITZ. Vstupenky je možné zakoupit online na www.divadlobolkapolivky.cz

Autor článku: Michal Adamík