15.06.2005 00:00

Divadlo Continuo míří do Japonska

„Celá výprava (kostýmy, masky, rekvizity a částečně i hudební nástroje) jsou vyrobeny výhradně z papíru. Důvodem pro tuto volbu se stal požadavek nenáročnosti představení na přepravu. Řekli jsme si, že v Malovicích uděláme měsíční laboratoř, kdy se budeme zabývat tématem papír a tělo, přičemž pro první fázi výtvarných experimentů jsme vyšli z myšlenky, že nevyrábíme z papíru kostým pro tělo, ale že se pro začátek jedná o dva rovnocenné materiály. Zajímal nás papír nejen jako něco, co doplňuje tělo, aby vznikla divadelní postava, ale i to, že papír a lidské tělo jsou základním a jediným materiálem pro divadelní akci,“ přibližuje přípravu Pavel Štourač, principál Divadla Continuo.

„Vznikaly různé výtvarné návrhy, instalace a herecké akce. Všechny naše cesty nakonec dospěly k jedinému bodu a tím je cesta devíti postav, které putují neznámým prostorem, protože japonské Aichi je pro nás neznámé. V rámci našeho vystoupení se uskuteční tři cesty – průvody uličkami v okolí českého pavilónu. Na základě zkoušek, improvizací a výsledků výtvarných pokusů jsme se rozhodli pro tři stylizace: cesta ryby, cesta ptáků a cesta člověka. Tyto cesty nemají před naším odletem daný žádný pevný scénář. Jsme jakýmsi výsadkem v neznámé krajině a co se bude dít v průběhu cesty uvidíme na místě,“ dodává Štourač.

24. června v rámci národního dne tedy bude český „výsadek“ putovat areálem Expa 2005.

Hned po návratu z Japonska čeká Continuo další putování. Tentokrát však po České republice. Představení Letokruhy zavítá např. na festival do Hradce Králové.

A již 10. července se opět zaplní Švestkový Dvůr performery, herci, artisty, tanečníky, výtvarníky, hudebníky a dalšími umělci, kteří začnou připravovat pravidelný letní site-specific projekt Kratochvílení (hrát se bude 28.července až 7. srpna každý večer od 21.00 hod. na zámku Kratochvíle).

Zdroj: kamila@hep.cz

Autor článku: Informace z divadel