25.05.2020 13:49

Divadlo Continuo nabídne v červnu dvě premiéry

Divadlo Continuo otevře v červnu po koronavirových omezeních své sídlo Švestkový Dvůr v Malovicích na Prachaticku. Příští měsíc nabídne čtyři představení, z toho dvě premiéry. Pod názvem Ostrovy připravuje i tradiční letní titul, který bude uvádět od 6. do 13. srpna v krajině kolem Malovic. ČTK to v tiskové zprávě sdělila produkční divadla Zuzana Bednarčiková.

Program otevře 13. června inscenace Hic sunt dracones. „Vizuální báseň s prvky magické obrazivosti, absurdity a grotesknosti. Dávní kartografové věřili, že v odlehlých koutech světa, žijí draci a fantastické obludy. V inscenaci, spojující fyzické, loutkové a výtvarné divadlo, vznikají v propojení lidského těla a materiálu neznámé krajiny, nepoznané bytosti a nepředstavitelné příběhy," uvedla produkční.

Další premiérou bude 19. června titul How Things Go. Chystá ho autorské duo Baumann&Henderson. Inscenace kombinující tanec a fyzické divadlo je volně inspirována filmem The Way Things Go, dále postavami ze seriálů Pat a Mat, také Charlie Chaplinem či Bustrem Keatonem.

Díky spolupráci s festivalem Tanec Praha čeká diváky ve Švestkovém dvoře 13. června titul pro dětské publikum Svět z papíru Mirky Eliášové a 27. června rodinné představení Legorytmus souboru tYhle. Premiéry budou v divadelním sále, představení z festivalu Tanec Praha venku.

Divadlo chystá i letní představení. Letos bude po čtyřiadvacáté a členové souboru ho vytvoří s 20 dalšími umělci. Letošní inscenaci nazvali Ostrovy a osmkrát ji sehrají v krajině okolo Malovic.

Divadlo Continuo vzniklo roce 1992. Tvoří na usedlosti Švestkový Dvůr v Malovicích u Netolic na Prachaticku. Kombinuje pohyb, tanec a fyzické herectví s postupy loutkového divadla, živou hudbou a výraznou výtvarnou stylizací. Nejvíc se zapsalo do povědomí lidí projekty Kratochvílení na jihočeském zámku Kratochvíle.

www.continuo.cz

Autor článku: ČTK: vkc, sd, foto: Hic sunt dracones