31.01.2003 00:00

Divadlo Continuo osciluje mezi ulicí a stanem

Po delší odmlce se Divadlo Continuo opět vrací ke svým divákům. Hodlá tak učinit především premiérou inscenace „Život v peří“, která se uskuteční na přelomu dubna a května. V nové inscenaci, kromě kmenových členů Pavla Štourače, Heleny Štouračové a Libora „Salviho“ Kubeše, vystoupí i noví členové Jiří „Prasetaun“ Juráš, Petr „Čajna“ Jonášek a Ceiline Vallée.
„Premiérou a následným uváděním Života v peří zahajujeme linii představení, určených pro prostor cirkusového chapiteau, který by měl vyvrcholit v budoucnu premiérou dlouhodobě připravovaného mezinárodního projektu La Stodola.„ řekl umělecký šéf Divadla Continuo Pavel Štourač.
Přípravy projektu La Stodola, se kterým se Divadlo Continuo mělo představit již na 10. mezinárodním festivalu DIVADLO v Plzni, jsou zatím pozastaveny, protože technické a finanční řešení je zatím v nedohlednu. Dramaturgie Divadla Continuo se posunuje od poetických loutkáren (Mrakavy a Legenda o princi Filipovi) přes exteriérové výpravné spektákly (Cirkus Vitae, Baldenders, Traffic Jam, Dokud vás sny nerozdělí) k „novému cirkusu“ (moderní směr cirkusu, u nás známý především z francouzských pohostinských vystoupení, např. žáků Ctibora Turby Que-cir-que. Komorní cirkus, kde se prolínají prvky pohybového divadla, pantomimy a akrobacie,) jehož prvním výstupem bude právě příběh ze života ptactva „Život v peří“.
Pro realizaci „nového cirkusu“ se Divadlo Continuo spojilo s produkční a producentskou společností HAPPY END Production HAPPY END Production .
Obě skupiny chtějí společně pracovat na dalších „site specific“ projektech, jejichž první viditelnou prezentací byl Off cirkus v pražském prostoru Abaton. Zde jsme již mohli zhlédnout ukázku z připravované inscenace „Život v peří“. V ukázce byly využity prvky pohybového divadla, pohyb na chůdách i na visuté hrazdě.
Dá se říci, že Divadlo Continuo uplatňuje svou continuálnost nejen v čase, ale i ve spojování různorodých performačních technik.
S využítím tiskových materiálů Divadla Continua a Happy end Production
Kateřina Čejková

Autor článku: Loutkář