14.01.2020 10:51

Divadlo D21 pořádá benefiční představení na podporu Austrálie

Divadlo D21 se v reakci na pokračující rozsáhlé požáry v Austrálii rozhodlo podpořit tamní Červený kříž. Už ve čtvrtek 16. ledna uspořádá benefiční představení, jehož výtěžek poputuje na pomoc boje s plameny.

„Vzhledem k povaze pohromy, která Austrálii postihla, jsme symbolicky vybrali právě představení Černá voda. Celá myšlenka vznikla při diskusi o situaci s naším dvorním hasičem při opékání buřtů.“ dodává ředitelka divadla Hana Mathauserová.

Diváci, kteří se rozhodnou na představení přijít, si mohou vstupenku zakoupit i za vyšší, než je standardní vstupné. Celá částka vybraná za vstupné na představení bude připsána na účet Australian Red Cross Disaster Relief and Recovery. Organizace se přímo podílí na pomoci lidem zasaženým aktuálními požáry v Austrálii a dále podporuje např. zapojené hasiče.

Dlouhodobým cílem Divadla D21 je mj. motivovat okolí k diskuzi o aktuálních tématech, podílet se na rozvoji občanské společnosti a aktivně se zapojovat do společenských akcí v souladu s hodnotami zdravé demokratické společnosti. Mezi takové rozhodně patří i podpora mezilidské solidarity, a proto se D21 rozhodlo přispět vlastní kapkou ke zmírnění ohnivé katastrofy na druhém konci planety.

I kapka vody může pomoci, i když je Černá.

https://divadlod21.cz/repertoar/cerna-voda

Autor článku: Karolína Stellová

Divadlo D21 pořádá benefiční představení na podporu Austrálie

Inscenace

20.05.2022

Západočeské divadlo v Chebu uvede hru Mikve izraelské autorky Hadary Galronové

Západočeské divadlo v Chebu uvede v sobotu v premiéře hru Mikve izraelské autorky Hadary Galronové. V šedesátileté historii Západočeského divadla jde o vůbec první izraelskou hru. Drama pro osm žen Mikve napsala v roce 2004 Hadar Galronová, herečka, režisérka a dramatička, pocházející z ortodoxní židovské komunity. Pojmenovala v ní rozpory mezi tradičními zvyklostmi, které jsou vyžadovány v ortodoxním prostředí, a právem na sebeurčení žen v moderním světě 21. století.

20.05.2022

Antigona v Komedii, antická klasika pro mladé

Městská divadla pražská v koprodukci s Divadlem Drak připravují pražskou premiéru inscenace Antigona. Příběh vyprávějící o dospívání v podivné rodině s komplikovanými vztahy vychází ze slavné Sofoklovy tragédie, není však její rekonstrukcí ani interpretací a osudy hrdinů nazírá zcela novou optikou. Autory nového zpracování jsou Tomáš Jarkovský a Jakub Vašíček. Inscenace, určená divákům od 13 let, bude v divadle Komedie poprvé uvedena 4. června.

20.05.2022

Balet ND Brno hostuje ve Státní opeře

V rámci cyklu Hosté Baletu Národního divadla uvede soubor Baletu ND Brno na scéně Státní opery své představení 4 Elements. Brněnský baletní soubor se svým uměleckým šéfem Máriem Radačovským přiváží do Prahy crème de la crème svého repertoáru, inscenaci, jež představuje díla čtyř světových choreografických osobností.