14.01.2020 10:51

Divadlo D21 pořádá benefiční představení na podporu Austrálie

Divadlo D21 se v reakci na pokračující rozsáhlé požáry v Austrálii rozhodlo podpořit tamní Červený kříž. Už ve čtvrtek 16. ledna uspořádá benefiční představení, jehož výtěžek poputuje na pomoc boje s plameny.

„Vzhledem k povaze pohromy, která Austrálii postihla, jsme symbolicky vybrali právě představení Černá voda. Celá myšlenka vznikla při diskusi o situaci s naším dvorním hasičem při opékání buřtů.“ dodává ředitelka divadla Hana Mathauserová.

Diváci, kteří se rozhodnou na představení přijít, si mohou vstupenku zakoupit i za vyšší, než je standardní vstupné. Celá částka vybraná za vstupné na představení bude připsána na účet Australian Red Cross Disaster Relief and Recovery. Organizace se přímo podílí na pomoci lidem zasaženým aktuálními požáry v Austrálii a dále podporuje např. zapojené hasiče.

Dlouhodobým cílem Divadla D21 je mj. motivovat okolí k diskuzi o aktuálních tématech, podílet se na rozvoji občanské společnosti a aktivně se zapojovat do společenských akcí v souladu s hodnotami zdravé demokratické společnosti. Mezi takové rozhodně patří i podpora mezilidské solidarity, a proto se D21 rozhodlo přispět vlastní kapkou ke zmírnění ohnivé katastrofy na druhém konci planety.

I kapka vody může pomoci, i když je Černá.

https://divadlod21.cz/repertoar/cerna-voda

Autor článku: Karolína Stellová