19.06.2020 12:17

Divadlo D21 uzavře sezónu Vinohradskou tancovačkou

Pražské Divadlo D21 zakončí sezónu 2019/2020 s názvem „Kam až smíme?“ již tradiční slavností ve středu 24. 6. 2020 na dvoře před divadlem. Akce se letos ponese v duchu díkůvzdání všem, kteří D21 podporují a umožňují tak nezávislé scéně svobodně tvořit. O hudební složku se postará česká avantgardní rocková skupina Už jsme doma. Akce je otevřená všem věkovým kategoriím a je zdarma.

Myšlenka Vinohradské tancovačky vznikla před třemi lety jako prostor pro společné setkání nejen souboru divadla s diváky, ale také jako sousedská slavnost, která oživí jeden z vinohradských vnitrobloků. I proto je akce zdarma. Ředitelka D21, Hana Mathauserová, k tomu dodává: „Divadlo D21 se dlouhodobě snaží rozvíjet kulturní život na Praze 2 a to i projekty a akcemi, které jsou určeny především místním obyvatelům.“

Letošní sousedská tancovačka má podtitul „Díky, že zase můžem!“ a to především proto, že má být poděkováním všem, kdo D21 podpořil během nuceného uzavření v době pandemie. Účastníci akce se tak mohou kromě nezbytné příjemné atmosféry, bezedných sudů a rozpáleného grilu těšit také na speciální díkůvzdání od týmu D21.

Vinohradská tancovačka, na které zahraje kapela Už jsme doma, proběhne ve středu 24. června od 18.00 na dvoře před Divadlem D21.

https://divadlod21.cz/

Autor článku: Karolína Stellová

Divadlo D21 uzavře sezónu Vinohradskou tancovačkou

Inscenace

09.07.2020

Divadlo Archa uvede v červenci premiéru dokumentární inscenace Dům bez spánku

Divadlo Archa uvede 14. a 15. července premiéry dokumentární inscenace Dům bez spánku, jejíž přípravu přerušila koronavirová krize. Mladý divadelní kolektiv Nesladim, který tvoří skupina nezávislých umělců z Prahy a Paříže, věnuje ve své autorské inscenaci pozornost spánkovým poruchám, kterými podle posledních výzkumů trpí až třetina naší společnosti.

07.07.2020

Na Letní scéně divadla Vila Štvanice bude uvedena inscenace o dětské aktivistce Gretě Thunbergové

Na Letní scéně divadla Vila Štvanice dnes Divadlo Letí uvede premiéru představení o dětské aktivistce Gretě Thunbergové. Podle tvůrců se hra s názvem Greta bude věnovat nejen Thunbergové, ale i otázkám, které švédská školačka a její mnozí následovníci řeší a které ji vynesly až nominaci na Nobelovu cenu míru.

01.07.2020

Divadlo Mana připravuje komedii italského dramatika Enrica Luttmana 5 za 1

Českou premiéru komedie 5 za 1 italského dramatika Enrica Luttmana připravuje divadlo Mana v pražských Vršovicích. Zábavná hra o ženské síle a přátelství, v níž nechybí osvobozující humor, brilantní dialogy i detektivní zápletka, má v nastudování zkušeného režiséra Ondřeje Zajíce premiéru 15. září. Pětici žen různých generací, které společně řeší trable s muži i samy se sebou, ztvární Dana Černá, Stanislava Jachnická, Denisa Pfauserová, Tereza Vítů a Dana Sedláková.