10.08.2021 10:42

Divadlo Drak se představí v japonském Tokiu

Divadlo Drak se představí s inscenací Poslední trik Georgese Mélièse na festivalu A-hoj! 2021 v japonském Tokiu

Od 10. do 14. srpna 2021 proběhne v Tokiu Festival A-hoj!. Na festivalu vystoupí celkem 19 domácích japonských souborů a k vidění bude také dalších 9 divadelních představení ze sedmi zemí světa vysílaných on-line, včetně tří českých zástupců. Těmi jsou Divadlo Alfa, Divadlo Drak a Radim Vizváry. Divadlo Drak na festivalu uvede záznam inscenace Poslední trik Georgese Mélièse.

Pětidenní festival je věnovaný nejrůznějším formám divadelního umění, především loutkovému divadlu, pantomimě a dalším žánrům. Na programu jsou také přednášky o historii a současnosti českého loutkového divadla, workshopy a mnoho dalšího.

„Divadlo Drak přizval ke spolupráci ředitel plzeňského Divadla Alfa Jakub Hora, kterému bych tímto chtěl poděkovat za příležitost. Jakub Hora se podílel na programové dramaturgii k prezentaci českého loutkářství v Japonsku a zároveň zde bude mít spolu s bývalým ředitelem Českého centra Tokio Petrem Holým přednášku na téma “České loutky 1945-2021“, uvedl ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

Poslední trik Georgese Mélièse mohou zájemci zhlédnout na festivalu v pátek 13.8. v 18.30. Následujících 14 dnů pak bude zařazen do zpoplatněné videotéky festivalu.

Inscenace Poslední trik Georgese Mélièse v režii Jiřího Havelky a scénografii Marka Zákosteleckého je poctou světu kouzel, filmu a imaginace. Premiéru měla v Divadle Drak v roce 2013 a ihned zaznamenala výrazný úspěch jak u divácké i odborné veřejnosti u nás i v zahraničí a stala se divadelní událostí sezóny v kategorii loutkového a výtvarného divadla, o čemž svědčí i řada získaných ocenění. Japonskému publiku bude odvysílán divadelní záznam z produkce České televize v režii Jiřího Havelky.

https://a-hoj.puk.jp/divadlodrak/

Autor článku: Martina Marková