29.03.2021 10:26

Divadlo F. X. Šaldy: Karol Kevický se stal zástupcem šéfa opery

Do libereckého operního souboru od března přibyla další výrazná umělecká osobnost: Na post korepetitora a zároveň zástupce šéfa opery nastoupil původem slovenský dirigent, skladatel a hudební manažer Karol Kevický.

Absolvent Akademie múzických umění v Praze, oboru dirigování, se umělecky výrazně představil již v době studií, úspěšně od té doby pracoval s řadou významných těles v ČR, na Slovensku i v dalších státech. Je vyhledávaným klavíristou, skladatelem a hudebním aranžérem, svou uměleckou erudici v klasickém hudebně-dramatickém repertoáru výrazně rozšířil také do světa hudby starších epoch. V letech 2000–2006  a 2011–2020 zastával post uměleckého šéfa opery Štátneho divadla Košice, v němž také úspěšně spolupracoval se současnou šéfkou liberecké opery, Lindou Keprtovou. V letech 2009–2010 byl rovněž šéfem operety Národního divadla moravskoslezského.

Věříme, že pan Kevický bude posilou pro liberecký soubor a přispěje k dalšímu rozšíření uměleckých obzorů opery „pod Ještědem“.

https://www.saldovo-divadlo.cz/

Autor článku: Převzato z: https://www.saldovo-divadlo.cz/

Divadlo F. X. Šaldy: Karol Kevický se stal zástupcem šéfa opery

Zprávy

23.04.2021

Vláda projednala plán obnovování i kulturního života

Chystané obnovení činností, chodu služeb a veřejného života rozdělila do tzv. balíčků na základě předpokládaného poklesu výskytu nových případů nemoci COVID-19. Podle nového plánu se pro kulturu nejdříve otevřou muzea, galerie a památky. O konkrétních podmínkách jedná ministr kultury Lubomír Zaorálek s rezortem zdravotnictví.

22.04.2021

Firmy podnikající v živém umění již mohou žádat o dotace ve výzvě 3.3 z programu COVID – Kultura

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) začalo ve čtvrtek 21. dubna přijímat žádosti ve výzvě 3.3 programu COVID – Kultura, kterou připravilo ve spolupráci s Ministerstvem kultury (MK). O dotaci mohou žádat firmy a osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Žádosti je možné podávat do 30. června 2021. 

22.04.2021

Nový Dům tanečního umění v pražském Braníku otevře své brány letos v srpnu

Na sklonku léta bude v nově zrekonstruovaném neorenesančním areálu bývalého Branického pivovaru otevřen Dům tanečního umění Praha. Památkově chráněná budova z konce 19. století má velkorysé prostorové dispozice. Nabídne vynikající podmínky vzdělání v oboru tanec a kontinuální činnost profesionálních nezávislých tanečních souborů. Studentům tance umožní využít nabídku dlouhodobých stáží v profesionálních souborech, tedy praktické propojení vzdělávání s profesionální praxí.