29.04.2021 09:50

Divadlo F. X. Šaldy Liberec oslaví Mezinárodní den tance 2021 online

Tanečníci Divadla F. X. Šaldy oslaví Mezinárodní den tance 2021 vzhledem k současným podmínkám stejně jako v minulém roce online. Své slavnostní taneční gala, složené z ukázek divadelního repertoáru a nových choreografií baletního souboru, bude divadlo vysílat přes své sociální sítě a YouTube kanál divadla ve čtvrtek 29. dubna 2021 od 20:00. Pro diváky bude záznam dostupný do první květnové neděle.

Pokud vám divadlo chybí, tak jako umělcům, jistě vás potěší rozmanitost tanečního obsahu. V programu se objeví dvě ukázky z dosud nezveřejněného baletu Mauglí, který režírovala umělecká vedoucí souboru Marika Mikanová.  Uvidíte také například choreografii  Cuéntame, kterou vytvořila členka souboru španělská tanečnice Nuria Cazorla García, a dalších šest tanců spojených ve výjimečný program Viva la danza!.

Taneční umělci baletního souboru DFXŠ budou také součástí celodenního programu produkce Art4People. V odpoledních hodinách bude zadávat část klasického baletního tréninku dlouholetý člen baletu Alexey Yurakov a večer uvidíte tanečníky DFXŠ v Gala programu českých tanečních scén.

Letošní ročník oslav organizátoři spojili s charitativní kampaní na podporu Nadace Krása pomoci, která je patronem festivalu. Nadace usiluje o zlepšování života seniorů, a proto je heslo letošního ročníku, Kdo tančí, nestárne! Nemusíte tak být pouze pozorovateli, ale můžete si společně s projektem zatančit a zároveň podpořit ty, kdo již aktivně netančí.

www.saldovo-divadlo.cz

Autor článku: Michaela Pompová