29.04.2021 09:50

Divadlo F. X. Šaldy Liberec oslaví Mezinárodní den tance 2021 online

Tanečníci Divadla F. X. Šaldy oslaví Mezinárodní den tance 2021 vzhledem k současným podmínkám stejně jako v minulém roce online. Své slavnostní taneční gala, složené z ukázek divadelního repertoáru a nových choreografií baletního souboru, bude divadlo vysílat přes své sociální sítě a YouTube kanál divadla ve čtvrtek 29. dubna 2021 od 20:00. Pro diváky bude záznam dostupný do první květnové neděle.

Pokud vám divadlo chybí, tak jako umělcům, jistě vás potěší rozmanitost tanečního obsahu. V programu se objeví dvě ukázky z dosud nezveřejněného baletu Mauglí, který režírovala umělecká vedoucí souboru Marika Mikanová.  Uvidíte také například choreografii  Cuéntame, kterou vytvořila členka souboru španělská tanečnice Nuria Cazorla García, a dalších šest tanců spojených ve výjimečný program Viva la danza!.

Taneční umělci baletního souboru DFXŠ budou také součástí celodenního programu produkce Art4People. V odpoledních hodinách bude zadávat část klasického baletního tréninku dlouholetý člen baletu Alexey Yurakov a večer uvidíte tanečníky DFXŠ v Gala programu českých tanečních scén.

Letošní ročník oslav organizátoři spojili s charitativní kampaní na podporu Nadace Krása pomoci, která je patronem festivalu. Nadace usiluje o zlepšování života seniorů, a proto je heslo letošního ročníku, Kdo tančí, nestárne! Nemusíte tak být pouze pozorovateli, ale můžete si společně s projektem zatančit a zároveň podpořit ty, kdo již aktivně netančí.

www.saldovo-divadlo.cz

Autor článku: Michaela Pompová

Divadlo F. X. Šaldy Liberec oslaví Mezinárodní den tance 2021 online

Inscenace

14.05.2021

Dabing Street – tragédie, která vás bude bavit. Nově ke zhlédnutí na Dramoxu

Dabing Street, hořká komedie Petra Zelenky z repertoáru Dejvického divadla, přináší chytrý humor, překvapivé zvraty a závěry, které trefně charakterizují současnost. Dabing Street se dočkala také televizního zpracování a před vyprodaným hledištěm Dejvického divadla se hrála od roku 2012 až do loňského ledna, kdy měla derniéru.

13.05.2021

Jak přivítají Městská divadla pražská otevření divadel? Premiérami naživo i online

Divadla se opět otevírají veřejnosti a představí inscenace, na kterých pracovala v uplynulých osmi měsících. Hrát začnou Městská divadla pražská na všech třech svých scénách od pondělí 14. června a na pravidelný program se mohou letos mimořádně diváci těšit i během celých prázdnin. Městská divadla pražská uvedou v červnu celkem šest premiér, naživo i online. Vstupenky jsou již v prodeji.

13.05.2021

Španělská muška bude bavit diváky Divadla J. K. Tyla zcela poprvé

Plzeňský činoherní soubor právě připravuje pod režijním vedením Natálie Deákové rozvernou komedii německých autorů Franze Arnolda a Ernsta Bacha Španělská muška. Hra plná záměn, nedorozumění a omylů se měla divákům představit již v červnu minulého roku, kvůli koronavirové krizi byla přeložena na říjen 2020, kdy se její premiéra opět nemohla uskutečnit. Celý proces zkoušení bude završen v sobotu 15. května 2021 na Nové scéně DJKT představením bez diváků, slavnostní premiéra je naplánována na září 2021.