24.06.2020 11:46

Divadlo Feste uvede hru Romana Sikory o Petru Kellnerovi

Brněnské Divadlo Feste uvede inscenaci volně inspirovanou životem a podnikáním nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, majoritního vlastníka skupiny PPF. Autorem hry Opravdu živé interview s opravdovým Petrem Kellnerem, ve které nechybí humor ani odkazy na „divoká 90. léta", je Roman Sikora.

Podle režiséra Jiřího Honzírka jde o první divadelní počin věnovaný Kellnerovi. Hra je dialogem dvou herců v úlohách psychiatra a pacienta, který o sobě tvrdí, že je Kellner.

Feste se dlouhodobě věnuje politickým a společenským tématům, letos se konkrétně zaměřuje na fenomén oligarchie. Podle divadelníků se v posledních letech konečně začíná diskutovat o obrovské moci nejbohatších podnikatelů, a to i kvůli veřejnému angažmá premiéra Andreje Babiše (ANO), jenž do politiky vstupoval jako majitel skupiny Agrofert. Firmu později převedl do svěřenského fondu.

Podnikatelů, kteří první polovině 90. let začali bohatnout díky privatizaci státního majetku, je však více, upozorňuje Divadlo Feste. Jedním z nich je i Kellner, jenž se vyhýbá médiím. Veřejnost má o něm jen málo informací, jeho aktivity jsou ale rozkročené na třech kontinentech a jmění odhadl časopis Forbes na více než 370 miliard korun.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, strojírenství, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti až po zemědělství nebo média. Působí v Evropě, Asii a Severní Americe. PPF má svoji korporátní vlastnickou a řídící strukturu v Nizozemsku.

http://www.divadlofeste.cz/

Autor článku: ČTK: tmd, dr

Divadlo Feste uvede hru Romana Sikory o Petru Kellnerovi

Inscenace

09.07.2020

Divadlo Archa uvede v červenci premiéru dokumentární inscenace Dům bez spánku

Divadlo Archa uvede 14. a 15. července premiéry dokumentární inscenace Dům bez spánku, jejíž přípravu přerušila koronavirová krize. Mladý divadelní kolektiv Nesladim, který tvoří skupina nezávislých umělců z Prahy a Paříže, věnuje ve své autorské inscenaci pozornost spánkovým poruchám, kterými podle posledních výzkumů trpí až třetina naší společnosti.

07.07.2020

Na Letní scéně divadla Vila Štvanice bude uvedena inscenace o dětské aktivistce Gretě Thunbergové

Na Letní scéně divadla Vila Štvanice dnes Divadlo Letí uvede premiéru představení o dětské aktivistce Gretě Thunbergové. Podle tvůrců se hra s názvem Greta bude věnovat nejen Thunbergové, ale i otázkám, které švédská školačka a její mnozí následovníci řeší a které ji vynesly až nominaci na Nobelovu cenu míru.

01.07.2020

Divadlo Mana připravuje komedii italského dramatika Enrica Luttmana 5 za 1

Českou premiéru komedie 5 za 1 italského dramatika Enrica Luttmana připravuje divadlo Mana v pražských Vršovicích. Zábavná hra o ženské síle a přátelství, v níž nechybí osvobozující humor, brilantní dialogy i detektivní zápletka, má v nastudování zkušeného režiséra Ondřeje Zajíce premiéru 15. září. Pětici žen různých generací, které společně řeší trable s muži i samy se sebou, ztvární Dana Černá, Stanislava Jachnická, Denisa Pfauserová, Tereza Vítů a Dana Sedláková.