26.11.2020 12:10

Divadlo, film, koncerty, pohádky, ale i Late Night Show… To vše živě v Televizi NAŽIVO

Televize NAŽIVO zahájila vysílání 20. 11. 2020 ve 20:00. Společný televizní projekt HEAVEN´S GATE Viktora Tauše, Cirku La Putyka a Jatek78 propojuje živou kulturu s diváky u obrazovek. Unikátní formáty a specifický kinematografický jazyk definuje jedinečnost zážitku, který se stává alternativou živé kultury.

Televize NAŽIVO nabízí aktuální živou divadelní, hudební i dětskou tvorbu včetně exkluzivního formátu Film Naživo. Program naleznete zde: https://nazivo.art/.

Na TV přijímačích se naladí prostřednictvím pozemního digitálního vysílání. Všem ostatním bude umožněno po registraci na https://www.filmnazivo.cz/ sledovat program v reálném čase zdarma. V opožděné sledovanosti však již za poplatek, jehož polovina putuje na podporu jednotlivých souborů a 50 % na vznik nových pořadů.

Nač se můžete v nejbližší době těšit?

Každé všední ráno v 7:30 můžete zahájit rozcvičkou s akrobaty Cirku La Putyka a jejich hosty v pořadu DOMAnéž - určeno nejen dětským divákům.

Ve středu 25. 11. ve 20:00 ve formátu Divadlo Naživo zvou Dekkadancers do Tančírny, jediného místa na světě, kam si to spolu mohou přijít legitimně rozdat pianista, doktorka, Ukrajinec, chlípná mutantka nebo šaman s mimozemšťankou. Pozor, jde výhradně o tanec!

Čtvrtky 20:00 budou pravidelně ve znamení talk show Kupé v lese / Vosto5. Prvním hostem moderátora Pavla Pláteníka je jeden ze zakladatelů Televize NAŽIVO Viktor Tauš, příští čtvrtek 3. 12. se můžete těšit na hudebnici Beatou Hlavenkovou. Chybět nebude Karel Krautgartner.

Páteční večer bude patřit Cirku La Putyka a jejich Late Night Show, vždy ve 22:00 v režii Rosti Nováka ml. a dalších tvůrců ožije prostředí tančíren, barů a kabaretů. Užijte si divoký noční život, aniž byste museli překročit práh svého domu.

Soboty patří dětem i dospělým

28. 11. v 15:00 se můžete těšit na pohádku Vánoční svatba sněhuláka Karla souboru Loutky bez hranic.

Osmá hodina večerní, každou sobotu, bude patřit Divadlu Naživo. Už tuto, legendární Vosto5 a jejich inscenaci Proton!!! Vydejte se po stopách jedné z největší hudebních záhad naší historie. Jevištní rozhlasová reportáž o objevu nadějné kapely, která se nestihla proslavit, vás zavede do prostředí ostravského undergroundu 60. let 20. století.

V pondělí 30. listopadu ve 20:00 zahájí Televize NAŽIVO vysílání exkluzivního formátu Film Naživo - Koncert Lenky Dusilové, jehož součástí budou všichni diváci skrze objektiv kamery Martina Douby v režii Viktora Tauše. Ten koncept vysvětluje: Film Naživo - Koncert Lenky Dusilové je zasazen do prastarého lesa. Tam, v kruhu odumřelých stromů obklopených stále znovu rodícím se životem se Lenka Dusilová vydává na hudební výpravu za vlastními kořeny. Zvuky přírody se v podání multiinstrumentalisty Aid Kida stávají součástí hudby a toto vše vytváří fascinující velkolepý a zcela unikátní koncertní film.“ Spolupráci si Lenka Dusilová a Viktor Tauš nedávno vyzkoušeli na klipu písně Vlákna z jejího nového alba Řeka sklízejícího nadšené ohlasy.

Kultura není jen divadlo, hudba, tanec, ale také kinematografie, jež v současné době strádá.

Snažíme se o propojení všech forem umění a chceme je divákům zprostředkovat. Proto od této neděle vzniká nová sekce Kino Naživo. Nabídne filmy, které nelze v současné době vidět v kině, ale ani nikde jinde. Jenom u nás na platformě www.FilmyNazivo.cz.

29. 11. v 18:00 v živé premiéře odvysílá web Film Naživo (www.filmnazivo.cz) snímek Šarlatán Agnieszky Holland v hlavních rolích s Ivanem a Josefem Trojanem. Pokud byste tuto projekci nestihli, nezoufejte, druhá začne ve 20:30. Příležitost užít si tento nevšední filmový zážitek budete mít každý den ve stejných časech až do další neděle, tedy do 6. prosince.

Program projekcí na www.filmnazivo.cz: neděle 29. 11. až neděle 6. 12., vždy od 18:00 a 20:30. Cena za jednu online živou projekci je jednotná: 99 Kč.

Televize NAŽIVO vysílá pod záštitou ministra kultury Lubomíra Zaorálka.
Děkujeme za podporu Ministerstvu kultury České republiky a za důvěru Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.
Ze srdce děkujeme všem, kteří nás celou dobu podporují!

Autor článku: Jiří Sedlák