12.10.2017 10:27

Divadlo HILT pomáhá dětem v nouzi

12Letošní rok se divadlo HILT Praha připojuje k Noci divadel 2017, která probíhá 18.11.2017 po celé Evropě. Divadla tuto noc otevírají své dveře divákům, aby jim dovolila nahlédnout do svých zákulisí nebo jim předvedla něco, co jiný den diváci neuvidí. Tento jediný den v roce i v HILTu předvedou divákům pár triků, tedy to, jak se černé divadlo dělá.

Ve 20:00, v sále Divadla u Valšů, proběhne představení Phantom. Po skončení představení bude vybráno z publika několik diváků, kteří si mohou zkusit na jevišti to, jak se kouzla černého divadla dělají. Pořadem provedou herec Pavel Little Krejčí a živě z Los Angeles zpěvačka Yanna Fabian v přenosu na plátno v projekci! Pavel i Yanna neváhali a rozhodli se k akci na pomoc dětem přidat.
Rezervace jsou možné až od 1.11.2017. Tento den bude výjimečně vstupné dobrovolné a výtěžek půjde na pomoc SOS dětské vesničky - motto letošního ročníku je po celé Evropě "Kdo si hraje, nezlobí!" a tímto se i HILT tématu přibližuje.

Noc divadel není jedinou akcí, během které bude HILT dětem v nouzi pomáhat. Spolupráci s SOS dětskými vesničkami rozvinuli i během svého připravovaného turné po ČR, které nese název HISTORY a HILT bude přispívat z každého představení. Již delší dobu přispívají i na Kapku naděje při prodeji přes slevový portál.

Ředitelka divadla, herečka Štěpánka Pencová, již mnoho let pomáhá zvířecím útulkům. Její kolega, provozní ředitel divadla HILT, Theodor Hoidekr k tématu říká: „Měl jsem těžké dětství a zároveň štěstí, že jsem v životě potkal dobré lidi. Díky tomu jsem si vybudoval kariéru. Přál bych i jiným dětem, žijícím v těžké sociální situaci, aby si mohly splnit své sny. Jednou mohou i ony dokázat světu, že pomoc jim byla dobrá věc. Mohou se z nich stát lidé, kteří budou v pozici jako já dnes - budou moci pomáhat dalším."

Černé divadlo HILT za celých 10 let své existence nikdy nedostalo žádnou dotaci a jeho provoz je plně soběstačný. Cílem všech členů i vedení divadla není výdělek, ale tvorba. Kisa Pivodová, která se kromě taneční pedagogiky živí jako TV moderátorka k tématu prohlásila: „V HILTu už celá léta potkávám na jevišti nejen skvělé a profesionální kolegy. Jsme všichni blízkými přáteli a jsem nadšena tím, že můžeme společně pomáhat dětem."

https://www.hilt-theatre.cz/cz/hilt-a-charita/

Autor článku: Theodor Hoidekr