18.09.2018 08:15

Divadlo hudby v Olomouci čeká poslední sezona před velkou rekonstrukcí

Olomoucké Divadlo hudby, nejznámější olomouckou alternativní scénu, čeká 50. sezona, která bude současně poslední před velkou rekonstrukcí. Znovu se má otevřít v roce 2020. Rekonstrukce by měla na podzim začít v prostorách bývalého kina Central, které je situováno přímo pod sálem divadla. Oprava kino přemění na multifunkční prostor, vyžádá si 50 milionů korun, které poskytlo ministerstvo kultury. Divadlo i bývalé kino spadá pod Muzeum umění Olomouc. Prostory se veřejnosti znovu otevřou v roce 2020, řekl ČTK mluvčí muzea Tomáš Kasal.

Bývalé kino Central je uzavřené již více než deset let. Zanedbané prostory dosud ležely ladem, svou roli hrály i složité majetkoprávní vztahy, které se vyřešily sloučením Divadla hudby a Muzea umění Olomouc. „Stavba bude trvat dva roky, avšak na jejím konci bude plnohodnotný kulturní stánek střední velikosti, vhodný k prezentaci všemožných druhů nejen dramatického a hudebního umění," uvedl v časopisu Muzea umění Muzeion vedoucí produkčního oddělení muzea Alexandr Jeništa.

V další etapě rekonstrukce podle něj přijde na řadu nynější sál Divadla hudby, který se promění v malou scénu určenou malým a komorním jevištním formám. Prostor zde bude také pro přednášky, besedy, dílny či komorní koncerty, doplnil Jeništa. Cílem je podle něj otevřít celý dům umění různých forem a žánrů.

Chystaná rekonstrukce bývalého kina zasáhne i současnou sezonu Divadla hudby. Nejvíce se dotkne dopoledních loutkových představení určených dětem. „Od října přesouváme celý dopolední program a veškeré produkce pro rodiče s dětmi do sálu Mozartea v budově Arcidiecézního muzea," uvedla produkční Michaela Johnová Čapková. Večerní produkce v Divadle hudby bude možné navštěvovat až do března 2019, poté se program rovněž přesune do sálu Mozartea.

Nově zrekonstruovaný sál bývalého kina Central se veřejnosti otevře v roce 2020. Muzeum umění sem poté hodlá přesunout divadelní program, koncerty, filmové projekce i přednášky, dodal mluvčí muzea.

www.muo.cz/divadlo-hudby/

Autor článku: ČTK: ftv, hj