09.09.2020 17:17

Divadlo Husa na provázku přiveze do Prahy inscenace Don Quijote a Gadžové jdou do nebe

Divadlo Husa na provázku právě vstoupilo do své 53. sezony. Nese název Brave new man a bude hledat krásného nového člověka, který se chce a dokáže obrodit krizí, který si je vědom vlastní odpovědnosti za stav světa, a proto dokáže změnit sám sebe...

Sezonu Provázek zahájil 3. a 4. září 2020 dvěma večery věnovanými nejen sezoně nadcházející, ale i té doznívající. Po koronavirové krizi se totiž poprvé ve velkém sále podařilo uvést inscenaci Jiřího Havelky Gadžové jdou do nebe. Ta na začátku léta prošla sérií uvedení na venkovní scéně – a sklidila obrovský úspěch.  V česko-romské stand up expedici pod vlastní šedou kůru mozkovou se pečlivě sestavený česko-romský tým performerů zamýšlí nad česko-romským soužitím. Nad předsudky na obou stranách pomlčky. Nad (ne)možnostech jejich korekce. S humorem i bez něj, a dokonce s živou hudbou. V pátek 18. září a  sobotu 19. září 2020 se členové provázkovského Comedy Ghetta, o jejichž společném večeru Jana Soukupová pro MF Dnes napsala, že "je to událost, která může pohnout nejen vámi, ale možná i společností," vydají do pražského Divadla Archa.

Pražským premiérám inscenace Gadžové jdou do nebe bude ve středu 16. září 2020 také v Arše předcházet uvedení provázkovské inscenace Don Quijote v režii Jana Mikuláška, tedy neskutečná diskuzní show o skutečnosti.

www.provazek.cz

Autor článku: Alžběta Nagyová