31.03.2021 10:56

Divadlo J. K. Tyla odvysílá Zkrocení zlé ženy a Brouka v hlavě

Divadlo J. K. Tyla pokračuje v projektu První řada u Vás doma a připravuje vysílání oceňované taneční adaptace Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy a populární komedie Brouk v hlavě s Martinem Stránským v hlavní dvojroli.

Oblíbeným inscenacím z repertoáru plzeňského divadla budou patřit nadcházející sobotní večery – v sobotu 3. dubna od 19.00 budou mezi sebou soupeřit oblíbení sólisté Jarmila Hruškociová a Richard Ševčík v baletu Zkrocení zlé ženy a druhou dubnovou sobotu se budou moci diváci podívat do pařížského podniku U galantní kočičky a sledovat, jak se Martin Stránský v roli Viktora Emanuela Champsboisyho podrobí testu manželské věrnosti. Celou situaci ještě více zamotá přítomnost hotelového sluhy Boutona, který je nápadně podobný panu Champsboisymu.

Vstupenky na představení si diváci mohou zakoupit na portále GoOut, který jim nejpozději 24 hodin před začátkem akce pošle link ke sledování záznamu platný od začátku vysílání až do půlnoci toho daného dne. Prodej vstupenek končí se začátkem konkrétní akce, tedy v 19.00.

Zkrocení zlé ženy

Zkrocení zlé ženy mělo premiéru v listopadu 2018 ve Velkém divadle na původní hudbu skladatele, klavíristy a dirigenta Jana Kučery a v choreografii a režii Aleny Peškové, která příběh o hubaté a nezvladatelné Kateřině a její sestry, milé a poslušné Bianky, zasadila do 50. let 20. století. Originálnímu tanečnímu přetlumočení se dostalo uznání nejen od diváků, ale také od odborné kritiky. Na celostátní přehlídce Balet 2019 získalo Zkrocení zlé ženy hlavní cenu za nejlepší inscenaci a autor hudby Jan Kučera obdržel čestné uznání.

Vstupenky k zakoupení zde: bit.ly/ZkroceniGoOut

Brouk v hlavě

Nejslavnější hra francouzského komediografa Georgese Feydeaua Brouk v hlavě měla premiéru v prosinci 2019 ve Velkém divadle v režii Thomase Zielinského a přinesla jiskřivou zábavu a skvělé herecké výkony všech protagonistů. Vedle Martina Stránského se představí Klára Kuchinková jako jeho manželka Marcela, bratrance Kamila ztvární Michal Štěrba, v dalších rolích se objeví mimo jiné Jan Maléř, Zuzana Ščerbová, Martin Zahálka ml., Kamila Šmejkalová, Jana Ondrušková či Marek Mikulášek.

Vstupenky k zakoupení zde: bit.ly/BroukGoOut

Dalšími inscenacemi zařazenými do projektu První řada u Vás doma jsou komedie Každý svou pravdu, opery Věc Makropulos a Prodaná nevěsta, pohádky Sněhurka, Povídání o pejskovi a kočičce a Papageno v kouzelném lese. Na natáčení divadlo spolupracuje s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara ZČU. Více informací naleznou zájemci na webových stránkách divadla.

www.djkt.eu

Autor článku: Martina Drbušková