07.11.2010 00:00

Divadlo jednoho herce v roce 20011 – přihlaste se

Tento festival, který se jako bienále koná už třicet let, v České republice drží několik prvenství. Jednak je to momentálně jediná přehlídka profesionálního divadla v celém Karlovarském kraji a za druhé jde o jediný festival zaměřený na formu monodramatu. Podobné akce se však konají v celém světě. Organizátorem festivalu je od jeho vzniku Západočeské divadlo Cheb.

V roce 2007 prošla přehlídka proměnou: výběr se zpřísnil a podléhá dramaturgické koncepci, účastnit se mohou jen profesionálové a poprvé se posílila zahraniční sekce (již dříve zastupovali pouze slovenští či polští umělci); podařilo se též navázat kontakty s analogickými přehlídkami v cizině. Navíc se potvrdilo, že tato forma je ideálně „vývozní“ (na minulém ročníku se podařilo do zahraničí „prodat“ nejméně tři z nabídnutých inscenací): nenáročná na převoz a často i bez jazykových bariér. V minulém ročníku se představili umělci různých žánrů (Howard Lotker s monodramatem Malý člověk, Teatr Novogo Fronta s představením Dybbuk, Arnošt Goldflam, NANOHACH a další, přijeli umělci z Izraele, Polska, Německa a Itálie).

Patnáctý ročník přehlídky se uskuteční od 29. září do 2. října 2011 v nejrůznějších divadelních i nedivadelních prostorách města Cheb.

Zájemci se mohou k účasti hlásit dramaturgyni festivalu Martě Ljubkové na adrese festival@divadlocheb.cz nebo zaslat DVD nahrávku na adresu: Divadlo jednoho herce, Západočeské divadlo Cheb, Divadelní nám. 10, 350 11 Cheb.

Info o předešlých ročnících na www.divadlocheb.cz

Výběr bude ukončen v dubnu 2011.

Autor článku: Informace z divadel