29.11.2021 20:41

Divadlo Kámen uvede thrillerovou grotesku Motýlí ú-křik

V pátek 10. 12. 2021 od 19:30 se uskuteční premiéra dobrodružné grotesky, v níž nechybí „mnohočetná love story, krásné ženy a mimořádní muži“, a která není o ničem menším než o tom, „jak se tak nějak managuje tento svět“.

Divadlo Kámen obvykle jednou za několik let stvoří komediální útvar. Tentokrát ho stvořilo na bázi knižního thrilleru Jana Tománka Motýlí křik. Výsledkem je zběsilá thrillerová groteska s podtitulem „konspirační, inspirační a exspirační ú-thriller ze současné Prahy a luxusního alpského ú-hotelu o svízelném ú-dělu člověka tahajícího za nitky tohoto světa“.

Co se stane, když se „obyčejný člověk“ setká s někým, jehož bohatství a vliv přesahuje běžnou představivost? Jak lze k takovému setkání dospět a co při něm dělat, jak ho využít a jak ho přežít?

Vystupuje základní herecká skupina Divadla Kámen. Nejobtížnější či nejbizarnější dvojrole provádějí Lucie Zachovalová a Lenka Chadimová, jen o něco méně bizarní dvojrole ztvárňují Miroslav Paulíček a Vít Macháček.

Autor scénáře a režisér Petr Odo Macháček: „Groteska a thriller jsou natolik protikladné žánry či postupy, že je nelze nezkombinovat. Setkávají a protínají se téměř nevyhnutelně. Uvidíme, zda některý z postupů převáží nebo budou v nějaké vzájemné rovnováze.“

námět: Jan Tománek: román Motýlí křik/scénář a režie: Petr Odo Macháček/kostýmy a rekvizity: Petr Bragni Vaněk

Další informace o projektu: https://divadlokamen.cz/motyli_u_krik .

Autor článku: Helena Macháčková

Divadlo Kámen uvede thrillerovou grotesku Motýlí ú-křik

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.