29.11.2021 20:41

Divadlo Kámen uvede thrillerovou grotesku Motýlí ú-křik

V pátek 10. 12. 2021 od 19:30 se uskuteční premiéra dobrodružné grotesky, v níž nechybí „mnohočetná love story, krásné ženy a mimořádní muži“, a která není o ničem menším než o tom, „jak se tak nějak managuje tento svět“.

Divadlo Kámen obvykle jednou za několik let stvoří komediální útvar. Tentokrát ho stvořilo na bázi knižního thrilleru Jana Tománka Motýlí křik. Výsledkem je zběsilá thrillerová groteska s podtitulem „konspirační, inspirační a exspirační ú-thriller ze současné Prahy a luxusního alpského ú-hotelu o svízelném ú-dělu člověka tahajícího za nitky tohoto světa“.

Co se stane, když se „obyčejný člověk“ setká s někým, jehož bohatství a vliv přesahuje běžnou představivost? Jak lze k takovému setkání dospět a co při něm dělat, jak ho využít a jak ho přežít?

Vystupuje základní herecká skupina Divadla Kámen. Nejobtížnější či nejbizarnější dvojrole provádějí Lucie Zachovalová a Lenka Chadimová, jen o něco méně bizarní dvojrole ztvárňují Miroslav Paulíček a Vít Macháček.

Autor scénáře a režisér Petr Odo Macháček: „Groteska a thriller jsou natolik protikladné žánry či postupy, že je nelze nezkombinovat. Setkávají a protínají se téměř nevyhnutelně. Uvidíme, zda některý z postupů převáží nebo budou v nějaké vzájemné rovnováze.“

námět: Jan Tománek: román Motýlí křik/scénář a režie: Petr Odo Macháček/kostýmy a rekvizity: Petr Bragni Vaněk

Další informace o projektu: https://divadlokamen.cz/motyli_u_krik .

Autor článku: Helena Macháčková